Актуальні новини

День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму) – 12 лютого

День Дарвіна приурочений до дня народження відомого англійського вченого-натураліста.

Міжнародний день науки і гуманізму або День Дарвіна (Darwin Day), приурочений до дня народження відомого англійського вченого-натураліста, відзначається щорічно 12 лютого, інформує .

Чарльз Дарвін (Charles Darwin, 1809-1882) – основоположник теорії природного відбору, а також теорії еволюції і походження людини, був яскравим представником науки 19 століття, а його теорія була розцінена ще за життя вченого як науковий переворот.

Ідеї започаткування свята, які набирали популярність у 1990-х роках в університетських колах США, присвяченого Дарвіну, були втілені в життя в 2001 році. Тоді це виглядало як реєстрація двома активістами Амандою Чесворт і Робертом Стівенсом некомерційної організації під назвою «Програма Дня Дарвіна». Згодом був створений Фонд Міжнародного Дня Дарвіна, який сприяє поширенню ідей дарвінізму, а також освітніх матеріалів, і бере участь в організаційних процесах по проведенню свята і заходів, приурочених до цієї дати.

З цього моменту День Дарвіна відзначається в багатьох Вишах різних країн світу. Однак, спочатку святкування носили скоріше спонтанний характер, коли в тому чи іншому навчальному закладі організовували заходи в пам'ять про англійському вченому і його відкриттю. Незважаючи на те, що в останні роки теорія еволюції Ч. Дарвіна часто піддається критиці, географія святкування Дня все розширюється. Свято стає дійсно міжнародним.

В першу чергу ідея його проведення була підтримана в наукових колах, так як День спрямований не тільки на вшанування відкриттів Дарвіна, але й на популяризацію науки. Тому є і друга назва – Міжнародний день науки і гуманізму. Зв'язок наукових відкриттів і цінності людини очевидні. Не існує одного без іншого. Наукові відкриття, в яких також можна виявити протиріччя, покликані, тим не менш, служити людині, облагороджувати її, роблячи мудрішими.

  Очільник МЗС України попередив про можливі інформаційні провокації з боку рф

Святкування Дня Дарвіна в основному проходить в наукових і навчальних закладах, де силами студентів і викладачів організовуються виставки, семінари та лекції, конференції, конкурси робіт учнів. Нерідко до участі у святкових заходах залучаються громадські діячі, представники гуманітарних Фондів, а також журналісти, які висвітлюють події в пресі.

Залишити відповідь