В цей день церква згадує Київську княгиню Ольгу, яка перша з правителів прийняла християнство ще до хрещення Русі.

Народне свято День Ольги відзначається 24 липня 2019 року (дата за старим стилем — 11 липня). У церковному календарі день присвячений рівноапостольній княгині Ользі (у хрещенні Олені), інформує .

Покровительку дня народ прозвав "Страдницею" тому, що її вшанування припадає на розпал польових робіт.

Історія

Все життя княгині Ольги проходило на виду. Але в історії залишилися таємниці, неточності і домисли, які пов'язані з рівноапостольною святою.

Вона народилася приблизно в 918-920 р. у древньому роду знатних російських князів Ізборських. Скандинавське ім'я Хельга, яким назвали княжну, при вимові на російський лад звучить як Ольга.

Після заміжжя з Київським князем Ігорем вона відразу була змушена з ним розлучитися, тому що він пішов у черговий військовий похід. Незабаром Ольга народила сина Святослава, і чекати чоловіка було вже не так самотньо. Через деякий час князь повернувся додому, але державні справи змусили його відправитися в землі древлян (східнослов'янське плем'я). Там Ігоря зрадницьки вбили.

Ольга постраждала трохи і задумала помсту. Вона наказала закопати живцем посольство древлян, яке прибуло для замирення. Наступних послів спалили в лазні. Потім на тризні по чоловікові вона наказала дружині умертвити п'ять тисяч представників племені. На наступну річницю знову виступила походом і дотла спалила древлянську столицю.

Ольга присвячувала свої дні не тільки вгамуванню помсти за вбитого чоловіка. Вона займалася і державними справами. Її правління було послідовним і мудрим. Поряд з господарськими турботами княгиня не забувала і про духовне.

Дізнавшись про християнську віру, Ольга, яка була язичницею, відправилася у Константинополь, щоб самій переконатися в її праведності. Вона відвідувала там богослужіння, прийняла хрещення під іменем Олена і повернулася до Києва переконаною християнкою. Вдома княгиня звернула в нову віру багатьох родичів. Але її син Святослав Ігорович не прийняв нову віру і залишився в язичництві. Тоді вона стала вчити християнству онуків. Згодом один із них — князь Київський Володимир прийняв християнство і поклав початок хрещенню Русі. При ньому Ольгу зарахували до лику святих.

  Помер львівський телеоператор Андрій Сладков

Традиції та обряди

Люди прибирають жито і сушать сіно. Щоб встигнути завершити польові роботи до початку сезону дощів, моляться святій Ользі з проханням відвести грозові хмари.

Вночі, коли на небі добре видно Стожари (народна назва зоряного скупчення в Тільці), читають охоронну змову від злих сил та лихого ока.

Прикмети

  • Громові гуркоти звучать гучно — до зливи.
  • У чистому нічному небі ясно видно Стожари — жнива буде успішною, а земля дасть багатий урожай.
  • Грім гримить — до хорошого улову.
  • На поверхні води видно п'явки — до сильного вітру і можливої бурі.
  • Павук застиг і не ворушиться у центрі свого плетіння — скоро піде дощ.