Актуальні новини

День пам’;яті жертв Голокосту: події 27 січня

Саме в цей день 1945 року Радянська Армія звільнила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.

День пам';яті жертв Голокосту: події 27 січня

Про це передає .

Точна кількість загиблих в Освенцімі так і не вдалося встановити, але як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, загинуло 2,8 мільйона осіб, 90 відсотків з яких були євреї. Досі не встановлено імена і долі тисяч зниклих у концтаборах.

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня буде щорічно відзначатися як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Ініціаторами прийняття відповідної резолюції ООН виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія, Україна, США, а їх співавторами – ще понад 90 держав. Резолюція закликає пам'ятати про злочини минулого і стежити за тим, щоб вони не повторилися в майбутньому.

Також в цей день…

1756 – народився Вольфганг Амадей Моцарт, австрійський композитор («Дон Жуан», «Чарівна флейта», «Весілля Фігаро»). Диво-дитина, диво-композитор, обігнав не тільки своє, але схоже, всі часи разом узяті. Блискучий поліфоніст, автор опер і серенад, інструментальних п'єс і творів духовної музики. Диво-людина, вічно потребує і безмежно талановитий, диво-смерть, породила масу чуток і міфів.

1826 – народився Михайло Салтиков-Щедрін, російський письменник-прозаїк, сатирик.

1832 – народився Льюїс Керролл (справжнє ім'я Чарльз Лютвідж Доджсон), математик, письменник, фотограф. Відомий всьому світу казки «Аліса в країні чудес» і «Аліса в Задзеркаллі», затвердили за автором славу неперевершеного майстра прози і віршів.

1836 – народився Леопольд фон Захер-Мазох, австрійський письменник («Венера в хутрі»), принциповий противник садизму. Його прізвище дало назву поняття «мазохізм».

1878 – народився Енді Чарльз Диленд, один з провідних журналістів Чикаго Хроникл. Це він вів колонку кримінальної хроніки в самому кримінальному місті початку 20-го століття, це він бував на фронті в Першу і в Другу світову, це він дружив з Уолтом Діснеєм, і саме з нього Уолт змалював доброго, але тупого пса Гуффі. А ще Диленд написав книгу-посібник для пишучих журналістів, вона називається «Як все було насправді і чого не варто приховувати від самого себе».

  ТВі: Нацрада зобов'язала кабельних провайдерів транслювати канал

1879 – народився Павло Бажов, російський письменник, автор уральських оповідей.

1880 – почало свою діяльність Харківське сільськогосподарське товариство. На Суспільство покладалася наступна завдання: сприяти розвитку всіх галузей сільського господарства Харківської, Полтавської, Курської, Воронезької та Катеринославської, а також суміжних з ними губерніях.

1901 – помер Джузеппе Верді, італійський композитор, центральна фігура італійської оперної школи.

1926 – у Лондоні шотландський винахідник Джон Берд вперше продемонстрував широкій публіці телевізор, заснований на механічній системі передачі зображення.

1948 – у продаж надійшли перші магнітофони (компанії Wire Recording Corporation of America).

1944 – зняття 900-денної блокади Ленінграда.

1948 – народився Михайло Баришніков, російський і американський балетмейстер і артист балету.

1956 – вийшов перший сингл Елвіса Преслі з піснею «Heartbreak Hotel», в записі якого брали участь легендарні гітарист Чет Еткінс, піаніст Флойд Крамер і барабанщик Домінік Ді-Джей Фонтану. Три місяці потому пісня Heartbreak Hotel очолила американську Топ-10, протрималася на вершині списків вісім тижнів і стала першим мільйонним тиражем Елвіса. Її переспівували в різний час різні виконавці.

1964 – народилася Бріджит Фонда, американська кіноактриса («Точка неповернення», «Скандал», «Маленький Будда»), продовжувачка славної династії Фонду в кіно.

1967 – укладено міжнародний Договір про принципи діяльності держав по дослідженню і використанню космічного простору, оголосив космос надбанням всього людства і встановив заборону на розміщення в космічному просторі ядерної зброї.

1977 – народилася Олена Ваєнга, російська співачка, автор пісень.

1983 – помер Луї де Фюнес, французький кіноактор, один з найвидатніших коміків XX століття.

1987 – на пленумі ЦК КПРС Михайло Горбачов вперше називає час правління Леоніда Брежнєва «епохою застою» і оголошує наступ нового етапу перебудови – «еру гласності».

  Чому друзі проти стосунків Шакіри з актором, молодшим на 16 років

2000 – Мік Джаггер зареєстрував власне ім'я як торгову марку.

2009 – митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило обраний Помісним собором XVI Патріархом Московським і Всієї Русі.

2010 – помер Джером Девід Селінджер (р. 1919), американський письменник, класик літератури США XX століття, найбільш відомий як автор роману «Над прірвою в житі».

Іменини відзначають: Агнія, Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Вдома, Давид, Євсевій, Єремія, Іван, Ігнатій, Ілля, Йосип, Ісак, Ісая, Макарій, Марко, Маркел, Мойсей, Ніна, Оріон, Павло, Пафнутій, Прокл, Сава, Сергій, Степан, Феодул.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь