Актуальні новини

День щастя і не тільки: події 20 березня

Сьогоднішній понеділок супербогат на свята міжнародного масштабу,

 

У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що всі люди планети прагнуть до щастя,  передає .

Цей день, коли можна і потрібно згадувати найщасливіші моменти вашого життя. Налаштуйтеся на позитивний лад, відкиньте погані думки, посміхніться і обійміть міцніше своїх близьких та рідних, адже всі ми щасливі саме завдяки їм.

Цікаво, що ініціатива установи Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни — Бутану. Вважається, що жителі Королівства Бутан є найщасливішими людьми в світі — чемпіонами по коефіцієнту Валового Національного Щастя, яким вимірюється національний добробут громадян. До речі, саме поняття коефіцієнта Валового Національного Щастя було введено і культивоване четвертим королем Бутану і стало одним з понять неофіційною державної філософії країни.

На 20 березня цього року випадає День весняного рівнодення (Equinox). Це одне з найунікальніших явищ природи, коли центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор».

Кажучи простіше, в цей день Земля, обертаючись навколо своєї уявної осі, що проходить через полюси, одночасно рухаючись навколо Сонця, знаходиться в такому положенні по відношенню до світила, що сонячні промені, що несуть теплову енергію, падають прямовисно на екватор. Сонце переходить з південної півкулі в північну, і в ці дні у всіх країнах день майже рівний ночі.

У День весняного рівнодення починається Новий рік у багатьох народів і народностей Землі: Іран, Афганістан, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан – практично всі країни Великого шовкового шляху пов'язують початок нового року з ці явищем природи.

До речі, у астрологів сьогодні професійне свято. Більше десяти років тому західні астрологи запропонували відзначати Міжнародний день астрології саме 20 березня, коли починається астрономічний і астрологічний рік, Сонце в цей час вступає в знак Овна. Так що логічно було б обмити входження в «овенную» зону зоряного календаря.

  Вийшов трейлер українського фільму «Клондайк»

У всьому світі 20 березня, з ініціативи ООН, святкується День Землі. Причому в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну.

Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. Це день, при проведенні якого за традицією дзвонить Дзвін миру. Його потрійний удар символізує: минуле, сьогодення і майбутнє.

З 1985 року багато країн відзначають 20 березня Міжнародний день без м'яса. У цей день магазини і ресторани відмовляються від продажу м'яса, а активісти пропагують вегетаріанство, а також ідеї співчуття тваринам і захисту навколишнього середовища.

А ще 20 березня – Міжнародний день франкофонії: свято всіх, що говорять по-французьки, а також усіх, хто вивчає і люблять французьку мову.

Також в цей день…

В 43 році до н.е. народився Публій Овідій, римський поет («Наука кохання», «Метаморфози»).

1535 – в Росії була проведена перша централізована грошова реформа. Право на ходіння мали тільки нові срібні монети – копійка, деньга (півкопійки) і полушка (чверть копійки), відлиті на государевому монетному дворі. Цей день можна вважати днем народження копійки, так як при великому князя Василя на грошах великий князь зображувався на коні з мечем в руці, тепер же він тримав у руці спис, чому гроші і стали називатися копейними.

1602 – голландська Ост-Індська компанія вводить часткове володіння товариством. Це перші акції в історії економіки.

  Наталя Могилевська показала себе з яскравим макіяжем і кокетливою зачіскою

1639 – народився Іван Мазепа, український державний і політичний діяч, гетьман України (1687 – 1708).

1669 – Рада старшин запорізьких козаків визнала протекторат Туреччини над частиною Правобережної України.

1828 – народився Генрик Ібсен, класик норвезької літератури та світової драматургії – творець фантазера Пер Гюнта і п'єси про жіночої емансипації «Ляльковий дім».

1833 – вийшло в світ перше повне видання роману у віршах А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін».

1852 – опублікований роман Гаррієт Бічер Стоу «Хатина дядька Тома».

1860 – народився Едуард Бухнер, німецький вчений-хімік, лауреат Нобелівської премії, автор роботи «Про спиртовому бродінні без участі дріжджових клітин».

1902 – американський технік Натан Стаблфилд продемонстрував перший мобільний телефон, перебуваючи зі своїм винаходом на пароплаві, плившем за Потомаку, що передбачало відсутність будь-яких провідних комунікацій. Факт передачі голосу на відстані підтвердили очевидці. То в той час оцінити новинку по достоїнству ніхто так і не зумів, то за всім цим ховався всього лише трюк в стилі Копперфільда, але технічні характеристики апарату так і залишилися невідомими.

1915 – народився Святослав Ріхтер, радянський і російський піаніст-віртуоз, один з найвидатніших музикантів XX століття.

1917 – український історик Михайло Грушевський обраний головою Центральної Ради.

1933 – народився Олександр Городницький, російський вчений-геофізик, більше відомий як бард («Сніг», «Дерев'яні міста», «Перекати», «Геркулесові стовпи», «Атланти»).

1934 – у гавані Кіля інженер Рудольф Кухнольд, який очолював дослідницьку лабораторію військово-морського флоту Німеччини, вперше випробував радар.

1948 – народився Олександр Морозов, композитор-пісняр, автор ряду хітів («Малиновий дзвін», «Будиночок вікнами в сад», «Ти себе побережи», «Фантазер», «В краю магнолій», «Пташечка моя»).

1950 – народився Вільям Херт, американський актор, володар «Оскара» («Парк Горького», «Поцілунок жінки-павука»).

  Нова версія "Молитви за гетьмана Мазепу" вийшла онлайн

1963 – народився Девід Тьюліс, англійський актор, режисер, сценарист.

1964 – народився Анатолій Журавльов, російський актор («Все буде добре», «День народження Буржуя», «Жмурки»).

1965 – народився Кріс Уедж, американський режисер і мультиплікатор (серія «Льодовиковий період»).

1976 – народився Честер Беннінгтон, вокаліст нью-метал групи Linkin Park.

1997 – газета «Уолл-стріт Джорнел» засуджується до рекордного штрафу – 222.7 млн. доларів за поширення неправдивих відомостей про брокерській фірмі.

Іменини відзначають: Василь, Євген, Омелян, Єфрем, Капітон, Павло.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь