Актуальні новини

За запитом Росії в Італії затримали українського режисера Євгена Лавренчука

У понеділок, 3 січня, стало відомо, що 17 грудня в Італії був затриманий колишній головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук. Його затримали за запитом Росії, правоохоронні органи якої стверджують, що українець скоїв фінансовий злочин на території РФ 8 років тому і вимагають його екстрадиції.

Про те, що Євген Лавренчук перебуває у СІЗО, повідомила кураторка групи з його звільнення Free Eugene Lavrenchuk Маріанна Гвідіче-Палій.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1533381 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1533381{
margin: 0!important;
}
}

«Хочу повідомити усім друзям та знайомим, що з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ. За їх заявою, Євген, знаходячись на території Росії 8 років тому, нібито скоїв кримінальне порушення. Наразі Італійська сторона вивчає запит поданий з Росії. Деталі справи наразі не розголошуються, але відомо що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ. Чому його затримали саме зараз та чому досі немає конкретних документів щодо цієї справи, невідомо», – написала жінка.

Інформацію про затримання українського режисера підтвердила і колишня заступниця міністра культури Ірина Подоляк. За її словами, Євгена Лавренчука затримали у Неаполі.

«У Неаполі він був транзитом, і його затримали перед посадкою на Львів. Євгенові дали адвоката. Від 17 грудня 2021 він у СІЗО, де найдовше може утримуватись 60 днів і може бути випущеним, якщо у Росії не домалюють справу. Усе, чого хочуть близькі і знайомі, щоб його вислали в Україну, громадянином якої Євген є, а не до ведмедів», – повідомила Ірина Подоляк.

За її словами, раніше інформацію про затримання режисера не поширювали, тому що його рідні переживали, що це може активізувати Росію.

  Джейсон Стетхем показав, як вчить дворічного сина Джека їздити на байку

Євген Лавренчук, за інформацією Маріанни Гвідіче-Палій, отримує підтримку зі сторони Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти екстрадиції режисера до Росії. Наразі українець не має доступу до телефону та соцмереж. Його адвокат, додає Ірина Подоляк, рекомендує зібрати листи підтримки від упливових в Україні осіб та організацій для того, щоб чоловіка повернули в Україну, а не в Росію. Листи можна надсилати матері Євгена Лавренчука Ірині Лавренчук на скриньку iralavr@gmail.com.

Як пізніше повідомили в українському МЗС, стан здоров’я Євгена Лавренчука задовільний, як і умови, в яких він утримується. Як пише BBC Україна, міністерство закордонних справ очікує на офіційні документи про запит на екстрадицію Євгена Лавренчука від Росії.

39-річний Євген Лавренчук народився у Львові, після того, як його вигнали з 10-го класу школи імені Марії Магдалени, здобув театральну освіту в Росії, пізніше вчився у Польщі. Євген Лавренчук – колишній головний режисер Одеського оперного театру, ректор «Першої української школи театру і кіно», співзасновник «Школи акторської майстерності та режисури». У Росії він заснував «Польський театр в Москві», але у 2014 році, після початку російської агресії проти України, він повернувся в Україну. Євген Лавренчук дебютував як режисер у 16 років. Він робить постановки та викладає в Україні, Польщі, Німеччині, Литві та Ізраїлі, у 2017 році претендував на посади директора Львівської опери та театру імені Леся Курбаса. Також був постановником конкурсу Євробачення у 2017 році у Києві. Має державні нагороди Польщі та Ізраїлю, заслужений артист України.

Залишити відповідь