Мета свята – підтримання престижу штурманської служби авіації Збройних сил України, сприяння продовженню авіаційних традицій та покращенню військово-патріотичного виховання військовослужбовців і молоді.
У не так далекому 2008 році міністр оборони України видав наказ, в якому затвердив нове свято Збройних Сил. А саме, День штурманської служби авіації України, інформує .
З того моменту, 28 лютого кожного року представники такої серйозної і непростої професії мають своє свято. Основне завдання торжества підкреслити престижність посади, а також мотивувати військовослужбовців до належного виконання обов'язків.
Щоб розібратися хто такі штурмани, потрібно трохи заглибитися в історію. Це не звичайний військовий льотчик. Завдання штурманів набагато складніше і серйозніше. Перші представники цієї спеціальності з'явилися в Російській імперії в 1912 році. Основні завдання – прокладання курсу за допомогою спеціальних карт або технічних засобів, перевірка справності навігаційних пристроїв. Крім основних функцій, у військовій авіації вони можуть виконувати націлювання бомб на вказаний пункт, робити фотографії і відеозйомку. Таких людей ще називають «навігаторами».
Стати штурманом не проста справа, крім відмінних знань літака, потрібні і технічні, обчислювальні здібності. Особливо важливі вміння штурманів під час тактичних боїв. Хоча на сьогоднішній день бортштурмани все більше починають витіснятися засобами сучасних технологій, але жодна машина не може виконувати деяких дій. Людина завжди краще контролюватиме повітря і технічний стан обладнання. Хоча головним на літаку теоретично вважається пілот, але в практиці основною «капітаном» літального корабля – саме штурман. Свято ще молоде, широкий загал мало про нього знає. Якщо в колі ваших друзів або знайомих є людина, пов'язана з цією професією, то не забудьте її привітати.