Цього дня не рвали ніяку траву, щоб не привести в будинок нечисту силу.

Народне свято День Варнави відзначається 24 червня 2019 року (дата за старим стилем — 11 червня). Присвячується пам'яті апостола від 70-ти Варнави (Йосипа), єпископа Медіоланського, інформує .

Історія

Батьківщина святого Варнави — острів Кіпр. Туди його предки переїхали з Палестини під час воєн. При народженні хлопчика назвали Йосипом. Батько з матір'ю виховували в ньому любов до Господа з ранніх років. Коли він став повнолітнім, батьки віддали його в учні до відомого рабина Гамалиїла в Єрусалимі. Разом з Йосипом там же учив слово Боже Савл — майбутній апостол Павло.

Коли в Єрусалим прийшов Ісус, Йосип попросився слідувати за ним. Так він став одним із 70-ти учнів Господа і отримав нове ім'я — Варнава, яке означає «син утіхи».

Все життя апостол проповідував у різних містах і країнах. У Медіолані (сучасний Мілан) Варнава заснував єпископський престол. Коли повернувся на батьківщину, то побудував Кіпрську православну церкву. Він продовжував поширювати вчення Христа, поки повсталі проти нього юдеї не забили 76-річного апостола камінням. Сталося це приблизно в 61-62 роках.

Традиції та обряди

Починаються русальні дні, в які водяні духи стають видимими. Вони веселяться і влаштовують весілля. Добре, якщо русалка вибирає чоловіка лісовика. Якщо ж вона звертає увагу на живу людину, то заманює її в глухе місце, де лоскоче до смерті.

У багатьох областях в цю ніч люди гуляють до світанку. Вони розводять багаття, біля яких танцюють і співають.

У День Варнави забороняється рвати траву і косити сіно. Таким чином можна принести в будинок нечисть, яка в ній катається і ділить між собою жереб і території: хто відправиться малою дитиною в колодязі плакати і людей лякати, хто — отрутою наповнювати траву на полях. Причому вона робить це не у звичайний нічний час, а опівдні.

  Олена Філонова розкрила всі карти про стосунки з одруженим чоловіком

Прикмети та повір'я

  • Туман стелиться по воді — до урожаю грибів.
  • З світанку душно і сильно пахне жимолостю — до негоди.
  • Сонце на світанку бліде — до вечірнього дощу.
  • Голуби ховаються — до негоди.
  • Почути вночі спів ельфа — хороший знак, провісник захисту від злих духів на цілий рік.
  • Де русалка по полю пробіжить, там трава гуще зростає, колос сильніше наливається. На гілках якого дерева вона покатається, там плодів дозріває більше.