Актуальні новини

До Дня захисника України онлайн вийшов фільм про жінок-військових

З нагоди Дня захисника України на платформі Takflix.com вийшов документальний фільм Аліни Горлової «Явних проявів немає». Стрічка доступна на всіх територіях світу з англійськими та українськими субтитрами.

Це дуже незручне та дуже потрібне саме зараз кіно, адже фільм якнайкраще нагадує про те, що в Україні є не лише захисники, а й захисниці.

«Не всі чоловіки – захисники України, а не всі захисники України – чоловіки». Ця фраза не раз звучала напередодні свята, яке великою мірою мало на меті відокремити українських воїнів від радянського свята 23 лютого. Проте чимало людей намагаються протягнути звідти зовсім інші сенси, перетворюючи його на свято шкарпеток та пінки для гоління.

Один із найкращих нових українських фільмів про війну «Явних проявів немає» розповідає історію жінки-майора, яка повертається з зони бойових дій. Головна героїня фільму – сорока шестирічна Оксана Якубів. Розмовляючи з психологами, борючись із ПТСР та панічними атаками, вона намагається повернутися до нормального життя. Знімальна група проходить з героїнею шлях від початку реабілітації до повернення на роботу.

Стрічка здобула перемогу в національному конкурсі DocudaysUA, а також отримала спеціальну відзнаку кінофестивалю DOK Leipzig в Німеччині та схвальні відгуки міжнародної преси. Музику до фільму створив київський електронний дует Ptakh_Jung.

Кадр з фільму

Оксана Якубів уже була героїнею іншого документального проекту, який отримав значний суспільний резонанс – «Невидимий батальйон», однією з постановниць якого була в тому числі Аліна Горлова.

«Явних проявів немає» продовжує та розвиває тему видимості (невидимості) присутності жінок на війні. Максимально заглиблюючись у світ героїні фільм дуже відверто та емоційно говорить про права чоловіків і жінок, де про рівність не йшлося ще донедавна.

  Як виглядає 14-річна Валентина — донька Сальми Хайек, яка вперше з'явилася на обкладинці Vogue

Також фільм говорить на ще одну, не менш актуальну тему: посттравматичний синдром. Адже героїня опиняється сам на сам зі своїми проблемами. Приватна історія стає універсальною. А тема захисника вітчизни показана з іншого, не парадного боку.

Кадр з фільму

Цей фільм варто дивитись ще й для того, щоб поставити собі надважливе питання: як суспільство має віддячитись своїм захисникам і чи достатньо для цього лише одного дня.

Залишити відповідь