Актуальні новини

Двадцять п’ятий Бонд та переможниця Канн

У прокат виходять два фільми, яких кіномани чекали сильно-сильно. Але з різних причин. 30 вересня стартують у прокаті «007. Не час помирати» та «Титан».

Новий фільм «бондіади» стане 25-м фільмом офіційного серіалу, п’ятим (та останнім) для виконавця головної ролі Деніела Крейга. Режисерка «Титану» Жюлі Дюкорно стала другою жінкою, яка отримала головну нагороду Канн за всі 74 фестивалі.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1527255 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527255{ margin: 0!important; } }

Але ж якими різними (щоб не сказати протилежними) є «Піаніно» Джейн Кемпіон та «Титан» Жюлі Дюкорно!

Титан та золото

Алексія, якій ще в дитинстві через аварію вставили у череп титанову пластину, страждає від байдужості батька, проте обожнює машини. Обожнює в прямому сенсі. Вона займається з ними сексом і навіть вагітніє. Навіть під час пологів в неї відходять не води, а мастило. А ще вона серійна вбивця.

Актриса-дебютантка Агата Руссель – володорка незвичної зовнішності, що повною мірою використовує режисерка. Те, що акторка робить на екрані не завжди під силу і її досвідченим колегам. До речі, її партнером став дуже відомий французький актор Венсан Ліндон, чия участь у такому незвичному для його фільмографії проекті викликає повагу. Їх акторські роботи є, без сумніву, сильною стороною картини.

Але режисерка змушує акторів пройти усіма колами пекла. Вона фарширує фільм усіма можливими фішками, насиллям, шоковими сценами тощо.

«Титан»

Вона свідомо знімає радикальне кіно. Але от парадокс: намагаючись зламати стереотипи, Дюкорно їх лише підсилює. Спосіб через фізичний біль наблизити героїню до глядачів, викликати емпатію та протиставити фізичне насилля байдужості, яка і спричиняє справжній біль. Усе це є, але чогось цій справді сміливій картині бракує для того, щоб переплавити увесь божевільний світ екранного жаху, шокового калейдоскопу подій в емоції та включеність у них.

«Коли я була маленькою, ми з дідусем завжди дивились церемонію нагородження. Я завжди була впевнена, що фільми, які отримують «Золоту пальмову гілку», є досконалими. Про мій фільм такого сказати не можна», – заявила режисерка під час промови-подяки у Каннах. З нею важко не погодитись.

«Титан»

У фільмі дуже багато тем, ідей та меседжів. Проте сюжетні нитки рвуться, ідею виглядає недоговореними, а шокові сцени уже давно не вражають публіку, що звикла, здається, до всього.

  «Є вісім визначень для ковбаси і одне для культури»

Тим не менше, подейкують, що під час прем’єри у Каннах чергувала швидка. Кажуть, людей 20 винесли (вивели) з зали. Мабуть, так на наших очах твориться чергова каннська легенда.

«Титан»

А от те, що точно існує: фільм поділив публіку, і професійну, й не тільки на шанувальників та гейтерів картини. До речі, попередній фільм Дюкорно «Сире», що розповідає про юну вегетаріаку Жюстін, яка стає канібалкою, теж спрацював саме так.

Він змушує або дивитись фільм із захопленням, або якщо й піти з залу, то обов’язково траснувши дверима. Він змушує сперечатись, він не викликає бадужості. Отже, без сумніву, він вартує того, щоб піти у кіно.

Бонд. Знову Бонд

А от новий фільм «бондіади» є очікуваним, знайомим та затишним, як старі капці. Тут нам усе відомо та сто разів проговорено. Ми знаємо чого чекати, але все одно з нетерпінням чекаємо кожного нового фільму.

У спокої та затишку намагався провести решту життя агент 007, але йому це не вдалося. Джеймс Бонд залишив оперативну службу танасолоджується спокійним життям на Ямайці(там Флемінг мав дім та вигадав Джеймса Бонда). Все змінюється, коли на острові з’являється його старий друг Фелікс Лайтер з ЦРУ з проханням про допомогу. Місія з порятунку викраденого вченого виявляється небезпечніше, ніж передбачалося спочатку. Бонд потрапляє в пастку до таємничого лиходія, озброєного новою зброєю.

Режисером знову став Кері Фукунага. Фільм мав вийти ще весною 2020 року, проте пандемія зусила перенести прем’єру. Ось лише десять цікавих фактів про нову картину «бондіади»:

«007. Не час помирати»

  • Фільм справді знімали на Ямайці, де «народився» Бонд. Та знімали також «Доктор Ноу» (перший фільм, 1962) та «Живи і дай померти» (восьмий фільм, 1973).
  • У 53 роки Деніел Крейг стане другим за віком актором, що зіграв Джеймса Бонда. Роджеру Муру було 57 років, коли вийшов «Вид на вбивство» (14-й фільм, 1985).
  • «Не час помирати» став найдорожчим фільмом про Джеймса Бонда з бюджетом в 250 млн дол. Бюджет фільму «Спектр становив 245 млн. Також бюджет 25-го фільму приблизно у 250 разів перевищує бюджет першого, «Доктор Ноу».
  • «Не час помирати» є найдовшим фільмом Бонда (2 год. 43 хв).
  Як їсти бургери і залишатися у формі: Оля Полякова запускає свій власний марафон схуднення

«007. Не час помирати»

  • Це перший фільм про Джеймса Бонда, знятий і випущений після смерті колишніх акторів, що зіграли агента 007 сера Роджера Мура, якийпомер 23 травня 2017 року та сера Шона Коннері, який помер 31 жовтня 2020 року.
  • Цей фільм став першим великим проектом, запланованим на 2020 рік, який переніс дату виходу через пандемію Covid-19. Видання «The Hollywood Reporter» повідомило у березні 2020 року, що зміна дати виходу обійшлась студії MGM приблизно в 30-50 млн доларів США.
  • До акторського складу фільму увійшли два лауреата премії «Оскар»: Рамі Малек та Крістоф Вальц, а також два номінанти – Наомі Гарріс та Ральф Файнс.

«007. Не час помирати»

  • Головна пісня фільму у виконанні Біллі Ейліша побила рекорд продажів серед усіх тем Джеймса Бонда: трек був проданий близько 90 тис. разів протягом першого тижня. Пісня Сема Сміта з «Спектра» (2015) «Writt’s On The Wall» була продана 70 тис. копій, пісня Адель для «Skyfall» (2012) – 84 тис. копій (йдеться про перший тиждень продаж). У березні 2021 року пісня «No Time to Die» отримала премію «Греммі» за кращу пісню для Visual Media, що робить її першою піснею для фільму, яка отримала «Греммі» в цій категорії за фільм, який ще не вийшов.
  • Це перший фільм про Джеймса Бонда з чотирма різними марками та моделями автомобілів Aston Martin. Ми побачимо класичний сріблясто- сірий Aston Martin DB5, класичний Aston Martin V8, Aston Martin Super GT DBS та новий гіперкар Aston Martin Valhalla.
  • Це перший фільм про Джеймса Бонда, який буде показаний в нових технологічних форматах 4DX і ScreenX.

«007. Не час помирати»

Оскільки Крейг категорично відмовився продовжувати зніматись у ролі Бонда, британські букмекери з контори William Hill вирішили приймати ставки на те, хто стане наступним Бондом. Найбільший британський тоталізатор називає найімовірнішим виконавцем Деміена Люїса, зірку серіала «Батьківщина». Також називають прізвища Ідріса Ельби, Тома Гарді, Генрі Кавілла, Майкла Фассбендера та Орландо Блума.

Зараз преса, передусім британська, вважає, що Крейг може позмагатись за звання найкращого Бонда з самим Шоном Коннері. Але варто нагадати, що спочатку актор не надто сподобався глядачам. Саме тоді лондонська газета Daіly Telegraph проаналізувала переваги й недоліки усіх виконавців Джеймса Бонда. Нагадаємо про них, пови ви збираєтесь до кінотеатру.

  Хейлі Бібер запостила загрозливу пісню після прем'єри пісні Селени Гомес про розрив з Джастіном Бібером

Шон Коннері (1930-2020, знімався в бондіані: 1962-1967, 1971, 6 фільмів). Переваги: владний, але при цьому веселий; особливо добре виглядає, дуже вдало показує жорстокість і сексуальність; великий і сильний, але рухається з грацією кота; один із найкращих голосів в історії кіно. Недоліки: рано полисів. Оцінка: 10 із 10.

Шон Коннері

Джордж Лезенбі (нар. 1939 р., знімався в бондіані: 1969, 1 фільм). Переваги: більш-менш пасує на роль; добра бойова підготовка (тренувався в Брюса Лі) зробила його доволі спортивним; у фінальній трагічній сцені свого єдиного фільму зумів зіграти дивовижну ніжність. Недоліки: в усіх інших сценах занадто тихий і непривабливий, порівняно з ним навіть Роджер Мур виглядав, як Марлон Брандо. Оцінка: 3 з 10.

Джордж Лезенбі

Роджер Мур (1927-2017, знімався в бондіані: 1973-1985, 7 фільмів). Переваги: чарівність; спокійна владність; добре почуття гумору; робив усе весело. Недоліки: рівень його сексуальності може посперечатися з поїданням прісного коржа на самоті; дурні брови; до кінця зйомок був більше схожий на біржового брокера, ніж на таємного агента. Оцінка: 8 із 10.

Роджер Мур

Тімоті Далтон (нар. 1946 р., знімався у бондіані: 1987-1989, два фільми). Переваги: дійсно вміє грати; незвичайні зелені очі. Недоліки: за веселість його гру можна порівняти з візитом до стоматолога; коли зачісує волосся назад, схожий на вампіра. Оцінка: 4 з 10.

Тімоті Далтон

Пірс Броснан (нар. 1953 р., знімався у бондіані: 1995 – 2002, 4 фільми). Переваги: вродливий; має оксамитовий голос та густе чорне волосся. Недоліки: більше схожий на Бонда у фільмі «Афера Томаса Крауна»; зовсім не виглядає небезпечним. Оцінка: 6 із 10.

Пірс Броснан

Деніел Крейг (нар. 1968 р, знімався у бондіаді: 2006, 2008, 2012, 2015, 2020, 5 фільмів). Він великою мірою є першопрохідцем: перший блондин, перший Бонд, народжений після початку бондіани і перший Бонд, народжений після смерті Яна Флемінга. А ще, звісно, Бонд з найбільшими гонорарами.

Залишити відповідь