Актуальні новини

Десять концертів фестивалю «Контрасти 27»

Із 1 до 10 жовтня 2021 року у Львові пройде міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика, яка і стане головною фестивальною локацією.

Тема 27-го фестивалю – past-moderne / post-moderne. На неї організаторів надихнув коментар до проекту past-moderne (post-moderne?..), реалізованого у Львові у 2000 році. Це фрагмент з есею «Час і місце, або Моя остання територія» відомого українського письменника Юрія Андруховича.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1527266 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527266{ margin: 0!important; } }

«…саме тут, на цій території, добачаю певні ознаки того, що я сам розумію як “пост-модерне”, тобто перш усього “пiсля-модерне” – таке, що прийшло після модернізму з його сутнісним прагненням модерности, новизни як відповідности часів, прагненням, зрештою, перерваним брутально, ззовні, з кров’ю, попелом і світовими війнами, а також диктатурами, концентраками й велетенськими етнічними чистками – так у цій частині світу було зупинено, вибито, вирізано до ноги модернізм, будь-який – віденський (еталонний), празький, краківський, львівський, дрогобицький, натомість прийшла післямодерністична пустка, велика вичерпаність з безконечно відкритою потенційністю, велика багатообіцяюча пустка», – написав Юрій Андрухович («Час і місце, або Моя остання територія»).

Протягом фестивалю відбудуться 10 концертів симфонічної, хорової та камерної музики. Гостями будуть виконавці з України, Японії, Швейцарії, Польщі, Німеччини. Лунатиме музика композиторів з України, Чехії, Угорщини, Австрії, Німеччини, Швеції, Латвії, Іспанії, Ірландії, Польщі, Швейцарії, Франції, США.

Пам’яті Скорика

Цьогоріч, вперше відбувається Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика, організатором якого виступила Львівська національна філармонія. Саме тому 10 жовтня в Концертному залі Людкевича на концерті-закритті фестивалю прозвучить твір лауреата І премії конкурсу. Його ім’я, а також імена лауреатів II та III премії будуть оголошені 8 жовтня.

  13 лютого – день Святого Микити, Микита Новгородський: традиції, обряди та прикмети

Музика Скорика ввійде до багатьох програм, зокрема, «From the roots» Львівського камерного оркестру «Академія» (4 жовтня), де, крім того, звучатиме твір одного із перших львівських додекафоністів Юзефа Кофлера.

Особливою нотою In Memoriam Маестро стане проект духовної музики Галицького академічного камерного хору «Мирослав Скорик та учні», з композиціями Михайла Шведа, Ганни Гаврилець, Олександра Козаренка, Богдана Сегіна та самого Метра (6 жовтня).

Музика Скорика ввійде до багатьох програм

Концерт «Скорик – Мусоргський» (8 жовтня) підсумує останній великий проект Мирослава Скорика. Річ у тім, що у 2020 році визначний український композитор підготував унікальну програму, поєднавши свої твори останніх років з музикою, напевно, найтаємничішого композитора ХІХ сторіччя, – Модеста Мусоргського. Масштабний задум нового прочитання славнозвісного циклу Мусоргського «Картинки з виставки» (у версії для камерного оркестру та ансамблю десяти ударних інструментів), робота над яким тривала понад два роки, Львів зможе почути на «Контрастах».

Симфонічні програми

Симфонічні програми цього року стануть окрасою фестивалю. Швейцарський диригент Сімон Камартін привозить до Львова щойно віднайдені у нововідкритому музичному відділі Цюрихської бібліотеки партитури Германа фон Ґленка, Ганса Шойбле, Германа Ґьотца. На думку музиканта, ці твори стануть «сенсаційним відкриттям». Звучатимуть також світові прем’єри творів Богдани Фроляк та Ганни Гаврилець (1 та 3 жовтня).

Звертаючись до переосмислення у сьогоденні надбань минулого, концерт-закриття презентує твори митців XX століття – П’єра Вісмера, Вітольда Лютославського (в оркестровій версії Єжи Корновіча), а також відомих новітніх українських авторів – зокрема, Олександра Щетинського (10 жовтня).

Камерна музика

Особлива увага приділена і музиці камерній: програма 2 жовтня, «Summa Tempologica» поєднає 4 покоління митців: польського майстра Вітольда Лютославського, українських визнаних авторів Віктора Камінського, Михайла Шведа, Остапа Мануляка та молодого композитора Юрія Пікуша. Прем’єра твору останнього інспірована Резиденцією у «Стипендії Шептицького» – проекті Центру Шептицького за підтримки УКФ.

  25 вересня — Артамон Змійовик: історія, традиції та прикмети свята

Струнний квартет імені Левка Ревуцького приїздить на Фестиваль із програмою-маніфестом про те, що сучасна академічна музика може бути мелодійною, колоритною, чуттєвою, але водночас і новаторською та актуальною. Твори Золтана Алмаші, Томаса Єннефельта, Любави Сидоренко, Богдана Сегіна, Марцеля Хижинського та Сергія Пілютикова відобразять все розмаїття наявних тенденцій (5 жовтня).

Під час фестивалю триватимевиставка робіт Олександри Головатої, одна із яких сформувала основний візуал до цьогорічних «Контрастів»

7 жовтня фокусна тема «Контрастів» розкриється, представляючи «Меланхолійну кантату на честь львівського Моцарта»,створену композитором Богданом Сегіним та поетом Остапом Сливинським спеціально до відкриття встановленої у Львові скульптурної композиції для відзначення 230-річчя від дня народження Франца Ксавера Вольфґанґа Моцарта (post-moderne). А також хоровупрограму хронологічно близьких між собою творів другої половини XX століття Анджея Нікодемовича, Генрика Гурецького та Петеріса Васкса на релігійну тематику (past-moderne).

9 жовтня відбудеться «Ніч контрастів». «Серед імпрез неодмінною та унікальною є «Ніч Контрастів»: це і чергування рафінованих камерних концертів у локаціях Філармонії, прем’єрний показ інтернаціонального відеоконцерту та аудіовізуальний проект на площі Маланюка біля нововстановленої скульптурної композиції львівському Моцарту», – наголошує Богдан Сегін, арт-директор фестивалю.

Крім того, під час фестивалю у фоє концертного залу Людкевича триватиме експозиція робіт львівської художниці Олександри Головатої, одна із яких сформувала основний візуал до цьогорічних «Контрастів».

Фото: Львівська філармонія

Залишити відповідь