Новини культури України

Фестиваль StartUp ГОГОЛЬFEST втретє відкрився у Маріуполі

Фестиваль сучасного мистецтва StartUp ГОГОЛЬFEST 2021 почався 28 травня у Маріуполі й триватиме впродовж трьох днів.
Команда ГОГОЛЬFEST долучилася до реалізації site-specific проекту «Дорога додому» в рамках культурно-мистецьких ініціатив “Діалог мовою мистецтва” за підтримки Українського культурного фонду. Місцем проведення музично-театрального перфомансу став старий напівзруйнований міст на трасі Н20 Маріуполь – Донецьк та донецький степ. Режисер унікальної гранд-події Владислав Троїцький. Її подивились близько 1000 людей, дотримуючись соціальної дистанції. І це не тільки маріупольці, але й жителі Волновахи, Вінниці, Дніпра, Херсона та інших міст України. Загальна кількість переглядів з урахуванням прямої транслюватись сягає 5000 переглядів.
“Дорогу додому” створили спеціально для Маріуполя, й повторюватись вона більше не буде. Це рефлексія на тему війни та миру, актуальну сьогодні для України. Проте акцентом є не біль та війна, а мир та те, що нас всіх об’єднує, що дає надію на початок творення сучасної, нової історії й міфології. Як символ цього звели кінетичну інсталяцію “Древо життя” авторства художників Дмитра Костюминського та Олексія Нужного, координатором проекту виступив Максим Демський, директор ГОГОЛЬFEST. На очах у глядачів Древо “проросло” крізь міст і залишиться там й після перформансу. Його крона тягнеться до неба, а коріння йде в землю. Загальні розміри металевої конструкції: висота – 8 метрів верхньої частини та 6 метрів нижньої  частини, ширина – 4-6 метрів.
За словами Максима Демського, “Дорога додому” – “це зустріч світів, це проект, який наближає нас до діалогу – і з тими, хто перебуває там, на окупованих територіях, і діалогу з самим собою. Я був здивований тим, що, реально, бачив сльози глядачів. По суті – ми відкрили нове місце, потенціал, нові сенси. Найголовніше, що люди, які причетні до події – це люди, котрі усвідомлюють себе: в цьому світі, в Україні. І я вірю в те, що й Україна усвідомлює, що це за люди.”
“Дорога додому” поєднала різні мистецькі елементи: виступ етно-хаос гурту DakhaBrakha, відео-арт, димові просторові візуальні ефекти, театрально-перформативний супровід. За задумом режисера Владислава Троїцького, “все це створило єдиний унікальний мультидисциплінарний проект, що  відбувся на одній дорозі – перспективі у майбутнє. Це гімн життю. Якщо весь час скаржитися, то так і залишишся ні з чим. Ми повинні жити тут і зараз, там, де ми знаходимося, адже тут наш дім”.
В свою чергу, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко висловив переконання, що “подібні мистецькі проекти сприяють розвитку культурно-мистецького середовища в місті. А також демонструють людям із тимчасово окупованих територій, яким є життя зовсім поряд з ними і можуть допомогти змінити свідомість та “повернутися додому”.
Проект відбувається за підтримки  Маріупольської міської ради, м.ЕХАБ, ФРМ, ЦСМ Готель Континенталь, ЦСМ ДАХ, телекомунікаційної компанії ФОРМАТ. Всі події відбуваються згідно з вимогами МОЗ у зв’язку з запровадженням карантинних обмежень.
Фестиваль StartUp ГОГОЛЬFEST проходив у Маріуполі в 2018 та 2019 році. У 2020 році фестиваль скасували через карантинні обмеження.
GOGOLFEST – міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва, який став національним проєктом, що розвиває культурну інфраструктуру, туризм та можливості регіонів. В 2019 році увійшов до топ-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2021 р., GOGOLFEST відвідали 595 тис. глядачів, на 22 локаціях у 6 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.
Офіційний сайт : http://gogolfest.orgГОГОЛЬFEST у FB: https://www.facebook.com/gogolfest.orgStartUp ГОГОЛЬFEST у FB: https://www.facebook.com/sugf.orgСторінка в Instagram:  gogolfest_org

Exit mobile version