Актуальні новини

Фонд “Відродження” третій рік поспіль підтримує Міжнародну премію Івана Франка

Третій рік поспіль Міжнародний фонд «Відродження» фінансово підтримує проведення засідання журі Міжнародної премії імені Івана Франка.
«Цього року в межах грантової програми EU4USociety фондом «Відродження» виділено 100000 гривень», – йдеться в повідомленні на сайті Міжнародного фонду Івана Франка.
Як зазначається, умовою надання гранту був збір коштів на краудфандинговій платформі. Фонд Франка зміг заручитися підтримкою 95 доброчинців на «Спільнокошті» і зібрати 100900 гривень. 
«Міжнародну премію імені Івана Франка підтримують українці, і я їм за це щиро дякую. Це важливо, коли громадяни фінансово підтримують пам’ять про людей, які на зламі розвитку нації стали своєрідними дороговказами», – наголосив директор Фонду Ігор Курус.
У Фонді зазначили, що 25-26 серпня відбудеться засідання Міжнародного журі, в ході якого буде обрано восьмого лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. До його складу увійдуть 12 докторів наук у різних наукових дисциплінах. Ім’я лауреата стане відомо 27 серпня – у 165-ту річницю від дня народження Івана Франка.
Як відомо, у 2021 році на золоту медаль і грошовий приз претендують троє домінантів: колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса та Ігоря Скочиляса – «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі»; Оксана Кісь з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти»; Леонід Тимошенко з монографією «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)».
VІ урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка відбудеться 27 серпня у місті Дрогобичі. Захід проводить Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety, в партнерстві з Дрогобицькою міською радою, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі».

  5 грудня — день Прокопа: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь