Актуальні новини

Які фестивалі відбудуться цього літа на Львівщині

Щоліта львів’яни, захоплені українською культурою, звикли їхати на улюблені фестивалі. Втім, вірусна реальність внесла свої корективи. Цього року деякі фестивалі таки відбудуться, інші переносять на наступний рік, а декотрі проведуть в режимі онлайн.

Атмосферу занурення у середньовічну давнину неможливо відчути в режимі онлайн, тому фестиваль «Ту Стань!» переносять на наступний рік. Але у період, коли мав би відбутися фест, на початку серпня і в інші дні заповідник відчинений та чекає відвідувачів.

«Тустань щодня доступна як пам’ятка, де можна трапами піднятися на сам дитинець безпечно і посмакувати смачною кавою, поїсти у впорядкованій торгівлі. І я сподіваюся, що днями відкриється музей Тустані. Там можна оглянути експонати, а також політати над фортецею на VR-симуляторі віртуальної реальності», — розповів засновник фестивалю «Ту Стань!» Василь Рожко.

Тим часом ZaxidFest планує зібрати фестивальників. Від 4 до 6 вересня скликають у село Родатичі і вже навіть відкрили продаж квитків.

А от фестиваль класичної музики LvivMozArt таки переносять. Готували велику програму, до якої входило майже 30 подій, сім запрошених оркестрів та солісти з різних країн світу. Про перенесення повідомила засновниця фесту, диригентка Оксана Линів на своїй сторінці у соцмережах: «На жаль, ми змушені повідомити, що запланований фестиваль Львів моцарт повинен бути перенесений на вересень наступного 2021 року».

Своє 10-річчя у серпні мав святкувати фестиваль фольклору «Етновир». Його перенесуть, але натомість проведуть кілька менших акцій.

«Залишимо його такі маленькі фракції, це фотовиставка — зібрали масу фотографій за 10 років. Також зробимо традиційний Етнофешн і засідання української секції CIOFF – Міжнародної ради організацій фольклорних фестивалів», — повідомив організатор «Етновиру» Андрій Сидор.

  У львівському театрі ім. Заньковецької облаштували вхід для людей з інвалідністю

І цього тижня стало відомо, що найбільша літературна подія Львова BookForum відбудеться онлайн. У такому форматі 16-20 вересня можна буде зустрітися з письменниками із 15 країн світу.

«Це новий виклик для нашої команди. Ми готуємо багато різних новинок і цікавих моментів для наших глядачів. Переглянути трансляції можна буде на нашому сайті bookforum.ua, також на сторінках у соцмережах і на сторінках наших партнерів», — розповіла координаторка прес-служби BookForum Марія Кравченко.

Осінні фестивалі, до прикладу, Свято кави, а також Свято сиру і вина наразі не скасовують. Все буде залежати від ситуації з карантином.

Залишити відповідь