В даний період в лісах зріли ягоди дикої малини, от і прозвали люди 17 серпня «Малинівкою».

Народне свято Явдоха Малинівка відзначається 17 серпня 2019 року (4 серпня за старим стилем). У цей день православна церква вшановує пам'ять преподобної мучениці Євдокії Римлянині, інформує .

Свята ще з народження виховувалася в християнській вірі. Вона була родом з Риму із заможної та шанованої родини. Під час гонінь на християн перським царем Сапором була схоплена з багатьма іншими. В ув'язненні віра її не слабшала, а навпаки, міцніла з кожним днем. Євдокія підтримувала в'язнів, і завдяки їй багато з них не зламалися і мужньо винесли численні тортури. Слава про її проповіді дійшла до самого царя. Прийшовши в обурення, він наказав піддати Євдокію особливо жорстоким тортурам, після чого скарати на смерть через відрубування голови.

Традиції та обряди

В даний період в лісах зріли ягоди дикої малини — одних з найулюбленіших ласощів малюків. І вони зі старшими сестрами і братами в цей день поспішали з самого ранку, прихопивши кошики, набрати побільше солодких ягідок, щоб і самим наїстися, і на варення щоб вистачило. От і прозвали люди 17 серпня «Малинівкою».

Також цю дату вважали останнім днем для збору врожаю огірків, тому що після вони не ростуть, а ті, що виростуть, обов'язково будуть гірчити. Бадилля, яке поки не висохло, прибиралось в компостну яму. Господині займалися консервуванням огірків.

У цей день часто починалися дощі. Вони насичували вологою неприбрані з полів копиці сіна і воно починало гнити. Люди, звичайно, намагалися прибрати його до комори, але не завжди встигали. Ось так і отримав цей день ще одну назву — «Сіногнійка».

  В Україні сформували "Базу російських пропагандистів"

Прикмети

  • Погода 17 серпня прогнозувала, яким буде листопад.
  • Якщо день видався парким і задушливим — це до затяжного дрібного дощу.
  • По урожаю дикої малини в старовину судили про майбутній урожай хліба.