Актуальні новини

ЮНЕСКО назвала кількість привласнених Росією історичних пам’яток в Криму

Росія привласнила українські культурні цінності в окупованому Криму, включаючи 4095 пам’яток національного та місцевого значення, які перебувають під охороною держави. Про це йдеться в доповіді Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) про спостереження за ситуацією в АР Крим, яка була підготовлена для 212-ї сесії Виконавчої ради організації, пише «Укрінформ».
«За сім років окупації ситуація з правами людини в Криму значно погіршилася. Систематичні політичні переслідування, фізичний та психологічний тиск, знищення незалежних ЗМІ, дискримінація за релігійною ознакою, порушення прав власності і мовних прав змусили понад 45 тис. кримських татар і українців залишити окупований півострів», – йдеться в доповіді.

У ЮНЕСКО нагадали, що присвоєння пам’ятників державою-окупантом є порушенням міжнародного права.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526172 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526172{
margin: 0!important;
}
}

«Не менш важливо, що Росія використовує таке привласнення для реалізації своєї комплексної довгострокової стратегії щодо зміцнення свого історичного, культурного і релігійного домінування над минулим, сьогоденням і майбутнім Криму», – йдеться в доповіді.

При цьому держава-агресор не виконує свої зобов’язання щодо збереження об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованій території.

Вказується, що на місцях історичного і культурного значення постійно проводяться розкопки, доля яких невідома. Артефакти з території окупованого Криму вивозяться в Росію без надання безпеки або дозволу України, як цього вимагає міжнародне право окупації. Згодом кримські пам’ятки демонструють на виставках, присвячених культурній спадщині РФ.

«На об’єктах культурної спадщини ведуться незаконні «археологічні розкопки». Зокрема, в червні 2021 року з використанням важкої техніки почалися «розкопки», які можуть поставити під загрозу статус поселення Херсонес Таврійський. На тимчасово окупованій території активно поширюється практика» реставрації «об’єктів культурної спадщини, а виконавцями відповідних робіт є організації, які не мають відповідної кваліфікації та досвіду», – заявили фахівці ЮНЕСКО.

  У Львові розширюють програму співфінансування реставрацій

У місті Бахчисараї на тимчасово окупованій території Кримського півострова незаконно створені органи захопили 32 об’єкти нерухомості національної пам’ятки «Ханський палац», які входять до складу Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника.

Також в ЮНЕСКО вказують, що окупаційна влада відмовляла українцям і кримським татарам у праві на здобуття освіти рідною мовою.

Раніше Офіс генпрокурора направив повідомлення в Міжнародний кримінальний суд про військові злочини проти об’єктів культурної спадщини в окупованому Криму.

Залишити відповідь