У цей день було заведено влаштовувати гонки на санях. Всі жителі селища збиралися на пагорбі і каталися на санках.
Народне свято Катерина Санниця відзначається 7 грудня (дата за старим стилем — 24 листопада). У православному календарі це день вшанування великомучениці Катерини Олександрійської, інформує Ukr.Media.
Історія
У народі свята Катерина вважається покровителькою наречених і помічницею породіль та вагітних. Жила вона в Олександрії в III столітті. Була гарна, вихована, розумна, і багато женихів зі знатних і багатих сімей просили її руки. Але доля привела її до Істинного Нареченого Ісуса Христа, і Катерина прийняла хрещення.
В Олександрії відзначали язичницьке свято, на яке прибув один зі співправителів імператор Максиміан. Катерина, прийшовши на торжество, звинуватила всіх, хто там був, в ідолопоклонстві. Максиміан наказав заарештувати бунтарку.
В ув’язненні Катерина стійко переносила всі муки, які випали на її долю. Правитель, бачачи марність своїх зусиль, наказав її стратити.
Традиції та обряди
З цього дня починаються катання на санях і санках. За традицією «відкрити сезон» повинні обов’язково наречені. Перед виходом молодих з дому в цей день рідні та друзі стелять на поріг вивернутий навиворіт кожух, по якому і належить пройти молодятам. Цей обряд, за повір’ям, має захистити сім’ю від вроків.
В катанні на санях зазвичай бере участь багато людей. Спереду кортежу ставлять прикрашені стрічками і дзвіночками сани молодят. Якщо з якихось причин саней немає, то катаються на санках. Продовжується свято пишним застіллям.
Дівчата, які мріють про заміжжя, ворожили на судженого в ніч на Катерину.
Прикмети
- Якщо день видався ясним, то зима буде холодною.
- Якщо на Катерину Санницю тепло, туманно і сльота, означає, що морозів не буде ще десять днів.
- На небі видно багато маленьких зірок — до швидкого снігопаду.