Актуальні новини

Кінорежисер Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги»

Український режисер, оператор, сценарист та продюсер Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги» 3-го ступеня. Указ про нагородження підписав Володимир Зеленський 9 листопада.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510375 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510375{
margin: 0!important;
}
}

«Я не можу прийняти державну нагороду, якою мене відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Як учасник кінематографічного процесу я протестую цією відмовою проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками. За дивним збігом обставин ці “справи” переважно стосуються тих продакшенів, які представляли Україну на міжнародній арені», – процитувало кінорежисера видання LB.ua.

«Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує “за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність”, а іншою – відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика», – зазначив Валентин Васянович.

Валентин Васянович –режисер фільму «Атлантида», який зараз вийшов у прокат та представляє Україну на «Оскарі». Також він зняв картини «Рівень чорного», «Креденс», «Звичайно справа», «Присмерк» тощо. Васянович також є оператором фільму «Плем’я» Мирослава Слабошпицького.

Указ «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» був виданий 9 листопада. Орден «За заслуги» 3-го ступеня отримали Валентин Васянович, актор Євген Паперний та диригент Володимир Шейко.

Нагадаємо, що напередодні другого туру конкурсу кінопроектів Держкіно було відкрито кілька кримінальних проваджень проти студій-кіновиробників. Кінематографічна спільнота розцінила це як спробу тиску на членів Ради з державної підтримки кінематографії.напередодні пітчінгу.

  Фільм «Степне» отримав нагороду на кінофестивалі у Трієсті

Залишити відповідь