Актуальні новини

Копію томосу відвезуть в Антарктиду

Документ буде зберігатися на полярній станції.

Копію томосу відвезуть в Антарктиду. Документ буде зберігатися на полярній станції.

В Антарктиді учасники української експедиції отримають з України копію томосу та розмістять її на зберігання на полярній станції "Академік Вернандский", інформує .

25 березня у Михайлівському Золотоверхому соборі владика Православної церкви України Епіфаній проведе молебень на щасливу подорож 12 українських полярників і на гарний початок їх роботи в Антарктиді. Владика вручить учасникам експедиції копію томосу, яка буде зберігатися на станції "Академік Вернадський", в каплиці святого рівноапостольного князя Володимира. Про це повідомили у прес-службі Національного Антарктичного наукового центру.

"Каплиця на станції була зведена у 2011 році, в часи президентства Віктора Януковича. За вказівкою «згори» зводити каплицю було доручено УПЦ Московського патріархату. З огляду на те, що ті учасники антарктичних експедицій, які є віруючими, духовно прихильні до ідеї єдиної помісної Української церкви, було вирішено просити владику ПЦУ Епіфанія про переведення каплички в лоно Православної церкви України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що працівники полярної станції повинні прийняти рішення про перехід до ПЦУ. Це відбудеться під час ротації української антарктичної експедиції, коли на станції будуть присутні учасники двох експедицій і сезонний загін вчених.

Разом з експедицією томос відправиться в Антарктиду 26 березня. Шлях з Києва до полярної станції "Академік Вернадський" складе близько шести діб.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  15 жовтня – Купріян і Юстина: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь