Актуальні новини

Костел у Годовиці буде доступним в форматі віртуальної реальності

У рамках проекту «Pinsel_AR» відсканували будівлю костелу Всіх Святих в селі Годовиця поблизу Львова та скульптури з фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, які Йоган Георгій Пінзель створив для цього собору. Зараз відбуваються останні тестування і вже незабаром будівля костелу разом з інтегрованими скульптурами буде доступна в форматі віртуальної реальності. Про це йдеться на сторінці «Pinsel_AR» у Facebook. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1514488 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514488{ margin: 0!important; } }

Нагадаємо, проект «Pinsel_AR» є спільним дітищем Мистецької ради «Діалог», Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. Його задум полягає в тому, щоб осмислити спадщину Пінзеля за допомогою інструментів доповненої реальності.

//
Костел перебуває в аварійному стані

«Саме потенціал культурної спадщини Пінзеля, її здатність бути не лише музейним матеріальним артефактом, інтелектуальним аргументом чи мистецтвознавчим прикладом, спонукає нас замислитися, чим іще є ця спадщина і як можна говорити про неї актуально і живо, цілісно і ґрунтовно, із залученням різних перспектив і різних досвідів. А також що означає ставитись відповідально до спадщини – не лише розуміти її такою, але й діяти відповідно, не втрачаючи відчуття золотої середини між збереженням і оживленням», – йдеться на сайті проекту.

Одним із підсумків проету стала «Pinsel. Тактильна експозиція». Під час реалізації проекту було створено точні копії восьми скульптур Пінзеля. Ці копії мають на меті дати можливість відвідувачам з порушеннями зору отримати уявлення про спадщину видатного скульптора.

Вівтар цього храму прикрашало знамените «Жертвоприношення Авраама» роботи Йогана Георга Пінзеля

Костел Усіх Святих був зведений протягом 1751–1758 років на кошти львівського архидиякона РКЦ Стефана Мікульського архітектором Бернардом Меретином (творцем собору святого Юра у Львові).

  День ангела 6 квітня: кого потрібно привітати?

Вівтар цього храму прикрашало знамените «Жертвоприношення Авраама» роботи Йогана Георга Пінзеля.

Стіни та стеля булы вкриті фресками, виконаними у кінці 18 століття художником Ролінським.

У радянські часи костел використовували як господарську споруду і замкнули остаточно 1961 року. У 1974-му в храмі сталася пожежа, і невдовзі завалився дах із розписами 18 століття. Сучасний стан пам’ятки – жалюгідний. Храм без даху щороку руйнується все більше і більше.

Залишити відповідь