Актуальні новини

Куди піти у Львові у вихідні 2-4 жовтня

Шекспір як піґулка від карантинних буднів.

Перший театр у суботу і неділю, 3 та 4 жовтня, запрошує на прем’єру комедії «Два джентльмени з Верони». Вільям Шекспір написав цю п’єсу в період чуми, коли театри Лондона два роки були зачинені. І це перегукується з нинішніми часами. Режисер Ігор Задніпряний задумав виставу як вуличну, щоб грати у дворику театру. Але через негоду її адаптовують до сценічного простору. Залишили принцип шекспірівського театру «Глобус», тобто з мінімальними декораціями і в спілкуванні з глядачем.

«Ми зберегли принцип, коли все побудовано на контакті з глядачем, як класичний шекспірівський глобусівський формат, коли всі монологи через глядача, коли все зав’язано на контакті і нема абсолютно четвертої стіни», – розповів головний режисер Першого театру Ігор Задніпряний.

Деталі за посиланням.

Філармонія кличе на «[не] Ніч Контрастів».

На фестивалі сучасної музики «Контрасти» уже цієї суботи, 3 жовтня, влаштують традиційну подію – Ніч контрастів. Але зважаючи на карантинні обмеження, цьогоріч вона відбуватиметься не в темну пору доби, а вдень. Її концепція не змінилася: виконавці знову представлять найновіші тенденції в сучасній інструментальній та електронній музиці, а ще будуть композиторські майстер-класи.

«Довго думалося, як зберегти формат, але адаптувати під теперішню реальність і вийшла назва «[не] Ніч Контрастів», яка проходитиме в суботу, 3 жовтня, від 14:00 і завершиться до 23:00», – запросив виконавчий директор фестивалю Богдан Сегін.

Програма тут.

Львівська опера святкує 120-ліття.

Рівно 120 років тому у жовтні у Львові відкрили театр, який архітектор Зиґмунт Ґорґолевський наважився збудувати на річці Полтва. У суботу і неділю, 3 та 4 жовтня, там влаштують святковий гранд-концерт із відомими фрагменти світової та української класики, які звучали на цій сцені упродовж столітньої історії театру.

  8 січня — Бабині каші: історія, традиції та прикмети свята

Деталі тут.

Фестиваль «Французька осінь» 28 вересня-31 жовтня.

Замість весни, у Львові буде «Французька осінь». Такий фестиваль відбувається упродовж жовтня і запрошує на кіно, вистави і експозиції. А вже цими вихідними в Історичному музеї можна оглянути виставку портретів французьких королів та відомих діячів.

Програма фестивалю – за посиланням.

Вистави просто неба і яскраві карнавали.

Від п’ятниці до неділі, 2-4 жовтня наше місто тішитиме театральний фестиваль «Золотий лев на вулиці». Традиційної костюмованої ходи на центральному проспекті не буде, аби не скупчувати багато глядачів. Натомість карнавальне відкриття можна побачити у трьох локаціях – на площі Ринок, перед Франковим університетом та перед Центром Довженка. У цих же місцях різні театри України гратимуть вистави упродовж трьох днів. Програму можна знайти тут.

Залишити відповідь