Актуальні новини

Культура під замком

У четвер, 12 листопада, уряд оприлюднив постанову про введення так званого «карантину вихідного дня». Протягом суботи та неділі має бути зачинено все, окрім продуктових магазинів, аптек, АЗС та громадського транспорту. Для представників креативних індустрій саме субота та неділя є тими днями, коли вони можуть щось заробити. Тож і представники приватного бізнесу у цій сфері, і міністерство культури зверталось із проханням до уряду не впроваджувати таких заходів, які можуть призвести до непоправних втрат у галузі.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510512 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510512{
margin: 0!important;
}
}

Проте обмеження були введені. Комісія з питань ТЕБ і НС у Львові заявила, що не підтримуватиме рішення уряду про запровадження карантину вихідного дня. Влада пообіцяла підприємцям юридичну підтримку. Проте багато закладів культури, особливо державного підпорядкування, вирішили закритись на вікенд.

Розповідаємо, хто і як працюватиме під час карантину вихідного дня.

Співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач вважає, що такі заходи можуть призвести до закриття кінотеатрів.

«Кінотеатри до 80% доходу отримують саме у вихідні. У будні дні люди не ходять в кінотеатри, вони активно натовпами їздять в громадському транспорті. Попрацюємо тиждень, після цього, ймовірно, доведеться закрити всі наші кінотеатри і звільнити 500 співробітників. Залишити цих людей без роботи і зарплати», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Зачинені на вихідні і кінотеатри мережі «Multiplex».

Зачиниться на вихідні й кінотеатр «Коперник». Заплановані покази у рамках програми «Невичерпні можливості: кінофестиваль від EUNIC» відбудеться з середи по п’ятницю. Підбірку з 5-ти європейських фільмів можна буде подивитись з 19 по 22 листопада. З суботи на понеділок перенесли показ документального фільму «Фелліні та духи».

  21 січня – Омелян Перезимник: історія, традиції та прикмети свята

Дні українського кіно, що розпочались 12 листопада і мали тривати до 15 листопада включно, покази фільмів у суботу та неділю скасували. організатори домовляються з правовласниками, фільми можна буде подивитись лише протягом двох годин кожен згідно з розкладу на платформі Big Short.

Для кінотеатрів існує ще одна загроза: як тільки уряд заговорив про можливе введення карантину вихідного дня, дистриб’ютори зняли з прокату анонсовану картину Томаса Вінтенберга «Ще по одній» та відклали реліз до кращих часів. Тобто кінотеатри, як прогнозують у галузі, просто не зможуть розраховувати на касові прем’єри.

Щодо українських фільмів, які таки наважуються на прокат цього року, то і вони заробляють значно менше, ніж могли б. Так, український кандидат на «Оскар», «Атлантида» Валентина Васяновича, за перши вікенд прокату заробив 529 тис. грн. Другого вікенду у картини не буде. Не буде вікендів (а саме касові збори на вікенд є визначальними) і у картини Корнія Грицюка «Поїзд Київ-Війна», який стартував у прокаті 12 листопада.

Щодо театрів, то Львівська опера вирішила «перекроїти» розклад. Вистави заплановані у вихідні дні (14, 15, 21, 22, 28, 29 листопада), будуть перенесені наступним чином: прем’єра опери «Турандот» Джакомо Пуччіні відбудеться 20, 26 та 27 листопада. Глядачам, які придбали квитки на 21, 22 та 28 листопада, пропонують обміняти квитки на актуальні дати прем’єри опери «Турандот». Глядачам, які придбали квитки на оперу «Служниця-пані» (14.11) та балети «Створення світу» (15.11), «Лебедине озеро» П. Чайковського (29.11), пропонують квитки та прем’єру опери «Турандот» 20, 26 чи 27 листопада. Або здати їх.

Театр ім. Леся Курбаса, який грає вистави лише у п’ятницю, суботу та неділю, наразі чекає остаточного рішення місцевої влади. Як розповів ZAXID.NET директор театру Олег Цьона, у випадку неможливості грати у вихідні, театр розглядає можливість перенесення вистав на будні. Проте остаточні рішення ще не прийняті.

  Тіна Кароль показала фото з сином з Лондона — хлопець ходить у вишиванці

Театр ім. Марії Заньковецької не працюватиме у вихідні, проте гратиме вистави у традиційний театральний вихідний – понеділок.

Схожа ситуація і у музейників. «Ми за те, щоб працювати. У суботу та неділю люди найбільше до нас приходять. Хоч людей загалом небагато. Проте, як державний заклад, ми мусимо виконувати постанову уряду. Ми вирішили змістити робочі дні. Відвідувачів не збільшиться, адже зараз немає ані туристів, ані школярів, проте працівники зможуть зберегти баланс робочого часу», – розповів ZAXID.NET директор Національного музею Ігор Кожан.

Таким чином музей працюватиме у свої традиційні вихідні: відділ на проспекті Свободи – у понеділок, меморіальні музеї – у п’ятницю, а відділ на вул. Драгоманова – у понеділок та вівторок.

Усі відділи Львівської галереї мистецтв у суботу та неділю будуть зачинені. Прийняла рішення не зачинятись галерея «Дзиґа».

Натомість планують не скасовувати заплановані концерти Львівська національна філармонія та Львівський органний зал.

«Філармонія дуже ретельно ставиться до дотримання протоколу, і внутрішнього, і при роботі з глядачами. Тож ми й далі працюватимемо в межах нашої статутної діяльності. Адже коли йдеться про обмеження, насамперед йдеться про гроші. Ми працюємо без вихідних і тримаємося на плаву за рахунок квитків. Скажу більше, ми досі сплачуємо 20% ПДВ та повністю сплачуємо комуналку. Ніхто нам це не зменшує та не компенсує. Тож не треба нам заважати працювати, адже ми дотримуємося усіх заходів безпеки», – вважає директор філармонії Володимир Сивохіп.

Новина доповнюватиметься…

Залишити відповідь