Актуальні новини

Левко Скоп створив унікальну виставку із 365 ікон на гонтах з храму

У львівській галереї «Дзига» триває унікальна виставка ікон від відомого художника та волонтера Левка Скопа «365. Святі на весь рік». Кожна із ікон є неповторною і відповідає певному святому, чий день зазначений в церковному календарі.

Цікавим є і матеріал, на якому намальовані ікони. Ним послужила гонта із церкви святого Юра у Дрогобичі, яка внесена у список спадщини ЮНЕСКО. Саме її реставрацією займається Левко Скоп.

За його словами, коли замінювали старий гонт на новий, він не викидав старе дерев’яне покриття, а зносив до себе в майстерню. Тепер же на цих дощечках постали лики святих, які, впевнений іконописець, будуть захищати своїх власників так само, як захищали і церкву.

Кожен бажаючий може купити ікону із своїм святим просто на виставці, а усі зібрані кошти будуть направлені на лікування дружини Левка Скопа – волонтерки і художниці Тетяни Думан. У неї виявили онкологію і жінка потребує дорогого лікування. Також можна пожертвувати гроші на благодійний рахунок на ім’я сестри художниці Василини Думан – 4149 4991 1705 3445.
Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
 

  Офіційно: Слава і Едгар Камінські розлучилися

Залишити відповідь