Актуальні новини

Львів передвеликодній: У Музеї Митрополита Шептицького представили виставку писанок

Втілювачі проєкту, який відкрили для показу львів’янам та гостям міста учора, 18 квітня, називають його особливим, бо у ньому – «паралелі двох важких періодів нашої історії».Основа експозиції – колекція писанок директора музею отця Севастьяна Дмитруха.

Також представлені авторські роботи писанкаря Тараса Гунька. «Як волонтер, він впродовж трьох днів минулого тижня на безкоштовних майстер-класах навчав у музеї Шептицького дітей і дорослих», – розповідають у музеї.

Виставка доповнена особистими речами підпільних священиків та монахинь, а також старовинним вишиттям із галицьких храмів та каплиць.

Усі ці речі є частиною музейного фонду, про кожну із них о. Севастьян розповідає особливі історії: «Тут є столи, в яких підпільні священики зберігали Святі Тайни, на яких молилися таємні літургії. Є валіза, з якою повернулася з заслання ігуменя студиток мати Йосифа Вітер. Інша валіза – з сибірського кедра. Це та, з якою з Хабаровська приїхав отець Володимир Чучман. Його заарештували ще студентом. Просто повертався з сестрою з пар, і їх схопили та вивезли на заслання. Підпільним священиком УГКЦ він став, як повернувся з Хабаровська».

Як зазначає одна з авторів проєкту, художник-реставратор та арт-менеджер Музею Шептицького Ірина Гірна, писанкову експозицію формували так, щоби провести чіткі паралелі між українською історією ХХ століття та нинішньою війною з тим самим ворогом. «Вчити уроки історії треба насамперед для того, щоб їх не повторювати», – наголошує Ірина Гірна. 

Чекали на гостей у музеї-храмі, аби відкрити виставку писанок, після Служби, яка розпочалася о 10.00.
Потім було, як і годиться у Вербну неділю, освячення лози.
А потім відкрили виставку.
Оглянути її зможуть всі охочі – показ триватиме два тижні, до 1 травня.
Вхід – зліва від дверей храму. Відвідування експозиції – безкоштовне. За бажання, можна скласти благодійну пожертву.

  19 лютого – Вакула-телятник: обряди, традиції та прикмети

Вже є перші відгуки відвідувачів:
«Oksana Detsyk І виставка, і писанки чудові!
Olesya Orynchyn Дуже гарна експозиція. Були сьогодні з дітиськами.
Наталія Смуток Які гарні !
Bogdana Zinovieva Надзвичайні!
Ivasja Nahirna Дуже гарна виставка. Дякуємо».
Приходьте й ви.
Музей Митрополита Андрея  Шептицького. Вул. Кривоноса, 1.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.Фото з ФБ-сторінки музею.

Залишити відповідь