Актуальні новини

LvivMozArt: ковчег

У суботу, 28 серпня, відбудеться одна з найочікуваніших подій не лише LvivMozArt, а й усього музичного року. Проект «Ковчег» мали змогу побачити кияни під час святкувань Дня Незалежності. Тепер його побачить Львів.

На жаль, грандіозний музичний проект затьмарений скандалом між його головними героїнями ініціаторкою та кураторкою Яриною Внницькою та диригенткою Оксаною Линів. Шкода, що обидві не змогли стриматись від того, щоб винести у публічну площину чвари довкола прав на проект, які затьмарили очікування від концерту. Сподіваємося, що на якості видовища це не позначиться.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1524970 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524970{
margin: 0!important;
}
}

LvivMozArt триває.

Фестиваль сімейних ансамблів

28 серпня, 11:00, Площа Євгена Маланюка

Фестиваль сімейних ансамблів в програмі Mozart Kids – це унікальна можливість помузикувати всією родиною разом із відомими виконавцями. Не лише династія Моцартів славилася тим, що там від покоління до покоління передавалась любов до музики. LvivMozArt запрошує на подію талановиті родини, які грають на музичних інструментах та з радістю долучаться спільного концерту.

Yejin Gil Piano Soiree

28 серпня, 15:30, Львівська опера

У виконанні берлінської піаністки прозвучить музика композиторів, які творили на межі класики та романтизму. Франц Ксавер Моцарт застав розквіт естетики класицизму в юному віці, мешкаючи у Відні. Та нові стильові витоки, передчуття нової епохи, яка повністю заволодіє європейською сценою впродовж ХІХ століття, неможливо було не відчути. Бетховена недарма називають романтиком серед класиків та класиком серед романтиків. Натомість творчість Едварда Гріга в пізньоромантичних тенденціях стала основою для формування традицій норвезької національної школи. Буревій революцій та змін на політичній мапі Європи, створення нових стилів та мистецьких плеяд – ХІХ століття розгорнулось в Європі в усіх своїх романтичних принадах. І музика француза Дебюссі як місток між символізмом в поезії та імпресіонізмом в живописі значною мірою означила новий етап переходу до ХХ століття.

  Міла Куніс озвучила секрет щасливих стосунків із Ештоном Кетчером

Солісткою є німецька-корейська піаністка Джежін Гіль – обличчя відомого бренду роялів Bechstein.

Програма:

І відділ

  • Франц Ксавер Моцарта 4 Меланхолійні полонези, тв. 22
  • Людвіг ван Бетховен Соната №28, тв. 101, Ля мажор, у 4 частинах

ІІ відділ

  • Клод Дебюссі «Estampes»
  • Едвард Гріг Балада Соль мінор, тв. 24

Ковчег «Україна»: Музика

28 серпня, 19:00, Lem Station

У великому концерті-закритті П’ятого сезону фестивалю LvivMozArt прозвучить унікальна програма-скарбниця української культури, закладена в проект «Ковчег “Україна”: Музика».

Концерт поєднає архаїчні пісні та давні духовні напіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних композиторів. У концерті візьмуть участь «ДахаБраха», «Хорея Козацька», Доменіка Чекун, Оксана Нікітюк, Уляна Горбачевська, Роман Трохимук, Молодіжний симфонічний оркестр України під батутою Оксани Линів, Національна чоловіча капела «Дударик» та інші.

Концерт-колаж, що перезавантажує «музичні архіви» і робить їх цікавими для сучасного слухача. Справжня мистецька хрестоматія, яка відкриває світові непізнану музичну спадщину України. Креативна продюсерка та ініціаторка – Ярина Винницька.

«Цей проект народився з болю, страху тавеликої любові. Страху за те, що ми втрачаємо себе, втрачаємо свій унікальний мікрокосмос… Ми досі не знаємо себе справжніх – і тому себе не любимо. Бо ж як можна любити те, чого не знаєш… Тож ми хочемо, щоб українці перевідкрили для себе власну країну – а це як заглянути у стару скриню зі скарбами. Щоб заглянули всередину себе самих, розглянули там все уважно – і закохались… у самих себе», – вважая Ярина Винницька.

«Ціле своє свідоме життя я думала, як бракує нам, щоб мистецтво стало нашим брендом, який буде промовляти поза нами в світі. І ось з цією метою ми створили Ковчег. Вірю у велику роль цього проекту для успіху культурної дипломатії України. Щоб співтворити новий людяний багатокультурний світ, маємо ще стільки дізнатись про себе і лише у такий спосіб гармонійно долучитись до багатоголосся світу», –наголошує Оксана Линів.

  Олександр Педан закликав читачів блогу не довіряти ідеальним фото в Інстаграм

Повну програму фестивалю можна побачити тут.

Залишити відповідь