Актуальні новини

Нацрада оголосила попередження двом мовникам через порушення у дні пам’яті

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 2 вересня оголосила попередження радіостанції «Країна ФМ» (ПрАТ «Радіокомпанія «Гала», м. Київ) і «5 каналу» (ПІІ у формі ТОВ «ТРК «НБМ», м. Київ).
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
“Санкції було застосовано через недотримання мовниками правил мовлення у дні пам’яті”, – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, 16 травня в Україні відзначали День пам’яті жертв політичних репресій, 18 травня – День боротьби за права кримськотатарського народу та День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Позапланова перевірка «Країни ФМ» на підставі моніторингу за 16 травня зафіксувала, що в цей день в ефірі радіостанції не було оголошено хвилину мовчання о 12:00 і не розміщувалися повідомлення про відзначення дня пам’яті у проміжки часу 06:00 – 08:45, 08:45 – 12:13, 12:13 – 14:42, 14:42 – 24:00. Це є порушенням пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», пунктів 2 та 8 Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Регулятор ухвалив оголосити компанії попередження.
Крім того, під час перевірки «5 каналу» також було підтверджено недотримання законодавчих і регуляторних актів, виявлених моніторингами 16 і 18 травня. Зокрема, 16 травня у проміжок часу з 06:00 до 08:28 на екрані не було розміщено зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, яке є доречним до події. Також у цей день у випуску «Час новин» (о 07:00) не повідомлялося про відзначення дня пам’яті. Не було такого повідомлення і 18 травня у випуску «Час новин» (о 18:00). Національна рада визнала порушення мовником відповідних норм.

  Юрій Горбунов поділився знімком, на якому показав, як вони з сином проводять час

Залишити відповідь