Актуальні новини

Львівська галерея мистецтв виклала у вільний доступ частину оцифрованої колекції

У Львівській галереї мистецтв презентували два дуже значущих проекти. Йдеться про «Цифровий архів ЛНГМ» та «Тактильну екскурсію».

«Тактильна екскурсія» – це мобільна виставка, яка складається з дуже детальних макетів об’єктів архітектури та скульптури для незрячих та слабозорих людей. Зраз до неї входять тривимірнімоделі чотирьох туристичних пам’яток Львівщини – Олеського та Підгорецького замків, Палацу Потоцьких у Львові та Жовківської синагоги. Команда проекту оцифрувала будівлі методом 3D сканування та фотограмметрії. Моделі виготовлені шляхом фотополімерного 3D друку та доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом Брайля.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1532924 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1532924{ margin: 0!important; } }

Раніше таким чином були зроблені моделі кількох скульптур Пінзеля та Богородчанського іконостасу.

Цифровий архів доступний на сайті галереї

Щодо «Цифрового архіву ЛНГМ», то він є онлайн-каталогом колекції творів Львівської національної галереї мистецтв імені БорисаВозницького. Із 24 грудня він з’явився у вільному онлайн-доступі. Щоб потрапити в архів, потрібно натиснути на розділ «Колекція» на офіційному сайті галереї. Усі фотографії зроблено у дуже високій роздільній здатності, тож користувачі сайту можуть роздивитись твори до найдрібнішого мазка. Також сайт містить зручну навігацію: твори можна шукати по автору, назві, сюжету, країні тощо.

Наразі оцифровано 1179 одиниць живопису, графіки, пластики. Усі вони докладно описані та розміщені на сайті. До колекції увійшли твори як з музейних експозицій, так і з фондів галереї.

«Дуже багато робіт я хотів взяти з тих, які не мають атрибуції, бо вони так і залишаться невидимими», – розповів керівник проекту Роман Гук. Таким чином доступними для огляду, хоч і у цифровому фоматі стали твори, які глядачі раніше не бачили.

  17 серпня — Явдоха Малинівка: історія, традиції та прикмети свята

Оцифрування творів мистецтва вимагає багато підготовчої роботи

Оцифрування творів мистецтва є справою, що вимагає терпіння та обережності. Так, живописні полотна потрібно було виймати з рам, тож робота велася під наглядом реставраторів.

У роботі над оцифруванням колекцій враховувався світовий досвід, також усі тексти доступні англійською мовою.

Цей проект розрахований і на музейників, і просто на глядачів. Автори проекту сподіваються, що він стане корисним та цікавим і для вивчення певних творів чи персоналій, і для того, аби більше зацікавити музейними колекціями широкий загал. З досвіду можна сказати, що окрім усього розглядати твори, збільшувати їх фрагменти є надзвичайно захоплюючим заняттям.

Фрагмент «Медузи» Яцека Мальчевського…
… та робота над її оцифруванням

Проекти зреалізовано у співпраці Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, Громадської організації «17», громадської ініціативи MyFutureHeritage, за підтримки Українського культурного фонду. Робота над ним триватиме і далі. Архів буде активно розвиватись та доповнюватись новими експонатами.

Фото Галереї мистецтв, ZAXID.NET

Залишити відповідь