Львів став частиною масштабного світового онлайн-фестивалю, присвяченого 250-ій річниці від дня народження Бетховена. Музикували у атмосферній локації — креативному просторі «Lem station», що існує у старому трамвайному депо. Композиції класика виконував новостворений оркестр «Lemberger solisten», до складу якого входять дев’ятеро молодих львівських віртуозів.
До такого скороченого формату підштовхнув карантин. Кількість слухачів організатори теж були змушені скоротити до півсотні та розсадити на відстані.
Учасник «Lemberger solisten» Михайло Закопець зізнається: «Якби хтось рік тому запитав: чи можливо виконувати 8 симфонію Бетховена у такому форматі, всі, напевно, відповіли би: ну таке собі. Але насправді, це абсолютно новий формат для нас. І він доволі цікавий. Це камерна музика. Ми можемо більше насолодитися і, відповідно, більшу насолоду подарувати слухачам».
Художній керівник фестивалю «Бетховен-250» на платформі «Classic at home» Федір Єлесін зазначив: «Класична музика зараз не придумала нічого нового. Ми зараз робимо те, що давним-давно робить поп-музика. Ми у класичній музиці можемо на 10-20 років відстати і не помітити. Тому що ми дуже консервативні у подачі. Але пандемія змусила нас шукати нові шляхи до нашої публіки».
Усю подію зафільмували. Згодом вона стане одним із пазлів світової музичної картини, до якої долучаться виконавці зі США, Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Китаю. Концерти із різних континентів змонтують в одне відео, яке стане доступним для глядача 28 серпня.