Актуальні новини

В органному залі зіграють твір, який написала перша жінка-композиторка України

У четвер, 15 жовтня, у львівському органному залі відбудеться прем’єра «Симфонії №1», яку написала перша жінка-композиторка України Стефанія Туркевич. Твір віднайшли в її сімейних архівах.

«Авторка створила його 1937 року, він був написаний олівцем. Перед репетиціями ми відновлювали цю мелодію, «ловили» авторський почерк. Манера музичного письма Туркевич авангардна, тому й непроста», – розповів директор Будинку органної та камерної музики, диригент Іван Остапович.

Гратиме у залі також арфа. Загалом музики для неї написано мало. Але композитор Геннадій Ляшенко відвів інструменту сольну партію, її виконає арфістка Оксана Кулик.

«Твір багатий на прийоми сучасної музики, у ньому вчуваються навіть якісь українські мотиви, тут хороше оркестрування. Я хвилююсь, бо досі ніхто такого не грав», – каже музикантка.

Після концерту, який в органному влаштують вже у четвер, симфонію та соло арфи перенесуть у додаток Ukrainian Live Classic. Сервіс став першою спробою зібрати досі невідомі музичні твори в спільному сховищі: від барокового до модерного стилю. Підтримав таку ініціативу Український культурний фонд.

«Це приклад проекту без кордонів. Ми хочемо, щоби українську класику відкривали якомога більше людей. Тому там буде доступна й англомовна версія», – пояснив директор ініціативи Тарас Демко.

Зазначимо, що на презентацію-концерт можна буде прийти. Для цього потрібно зареєструватись. Ті, хто не зможе дивитись його в залі, можуть приєднатися до онлайн-трансляції на сторінці органного залу у Facebook.

  Куди піти у Львові у вихідні 25-28 червня

Залишити відповідь