Актуальні новини

Меч гетьмана Петра Сагайдачного привезуть в Україну

Меч гетьмана Петра Сагайдачного привезуть в Україну для експонування до вшанування 400-річчя його смерті. Про це повідомило Міністерство культури.

Про привезення меча Петра Сагайдачного домовилися міністр культури України Олександр Ткаченко домовився із главою міністерства культури Польщі Пьотром Глінським.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1534483 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1534483{
margin: 0!important;
}
}

Сам меч наразі перебуває у зброярні Вавельського королівського замку у Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

«Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України памятки», – повідомив Ткаченко.

Петро Сагайдачний – український полководець, політичний діяч та гетьман Війська Запорозького. Організував низку успішних походів проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царств. Помер він у квітні 1622 року у Києві. У 2020 році ПЦУ затвердила рішення УАПЦ від 2011 року про канонізацію Сагайдачного.

Нагадаємо, що раніше до України вперше за 311 років доставили оригінал Конституції Пилипа Орлика. Зробили це з нагоди відзначення 30-річчя Незалежності України.

  Дві українські студії озвучення стали офіційними партнерами Netflix

Залишити відповідь