Актуальні новини

Міністр розповів про етапи і вартість відновлення костелу Святого Миколая в Києві

Відновлення костелу Святого Миколая в Києві, у якому 3 вересня сталася велика пожежа, обійдеться щонайменше у 75 млн грн. Наразі люди і бізнес пожертвували менше як 6 млн, повідомив у понеділок, 6 вересня, міністр культури Олександр Ткаченко.

Він розповів, що за останні дні команда Мінкульту та Держмистецтва розробила покроковий план подальших дій. Наразі чекають висновків рятувальників, а потім замовлять експертну оцінку масштабу матеріальних збитків.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1525610 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525610{
margin: 0!important;
}
}

За словами міністра, за попередньою оцінкою на відновлення костелу знадобиться від 75 млн грн. За його словами, наразі бізнес та громадяни пожертвували 5 млн 840 тис. грн. Ще близько 20 млн грн пообіцяли надати бізнеси. Ці гроші скерують на протиаварійні роботи. Решту профінансує держава.

Етапи відновлення костелу Святого миколая в Києві

Як повідомив очільник Мінкульту, їх буде три:

  • протиаварійні (термінові, такі, як ліквідація наслідків пожежі. Ймовірно, розпочнуться у жовтні);
  • відновлення органу (наразі ведуться перемовини з виробником щодо його заміни);
  • реставраційні роботи фасаду (гроші на це вже є, адже їх мали розпочати ще до пожежі. Тепер ці роботи розпочнуть після з’ясування ступеня пошкодження будівлі).

За словами Ткаченка, орган не будуть відновлювати з грошей, зібраних на відновлення костелу. Його нове розташування будуть узгоджувати з релігійною громадою РКЦ. Міністр додав, що передачу храму від Мінкульту до релігійної громади РКЦ уряд погодив ще минулого року.

Раніше Ткаченко опублікував банківські реквізити Національного будинку органної та камерної музики, на які охочі долучитися до відновлення костелу можуть пожертвувати гроші:

ЄДРПОУ: 05509524

ІПН: 055095226553

Р/р UA 893003460000026006016844102

Акціонерне товариство «Альфа-Банк» в м.Києві

  Гостем 27 BookForum стане шотландський письменник Шон Байзелл

Призначення платежу: Благодійна допомога на реставраційні роботи

Замовник є неприбутковою організацією за ознакою 0031.

Пожежа у костелі Святого Миколая сталася ввечері 3 вересня. Вогонь охопив 80 квадратних метрів, його півтори години гасили 80 рятувальників і 16 одиниць техніки. Постраждалих серед людей не було.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що основною версією виникнення пожежі в костелі є загоряння електродротів усередині дерев’яного корпусу органу, яким було понад 40 років.

Залишити відповідь