Актуальні новини

Мінкультури рекомендує до прочитання заборонену судом книгу про Василя Стуса

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендує до прочитання книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», яку заборонив розповсюджувати Дарницький суд Києва без дозволу народного депутата від проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. Про це 20 жовтня заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Творець “темників” вирішив знову виступити у звичній для себе ролі цензору та на допомогу йому прийшов український суд. Якими б емоційними не були вислови автора, але тепер про роль кума Путіна у справі засудження радянською системою українського письменника знатимуть в рази більше людей. Так само, як його спроба заборонити роботу журналістів підштовхнула до Помаранчевої революції», – повідомив Олександр Ткаченко.

Міністр культури додав, що особисто закупить частину наступного накладу книги національним бібліотекам.

Нагадаємо, Дарницький районний суд Києва 19 жовтня заборонив розповсюдження тиражу книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі «порушують честь та гідність позивача». Також з Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 грн на користь Віктора Медведчука. Згодом виявилося, що рішення ухвалила Марина Заставенко, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв’язки з так званою «ДНР».

Після рішення суду щодо заборони продажу книги Кіпіані до усунення з неї інформації про народного депутата Віктора Медведчука українці розкупили тираж книги та закликають ширити у мережі флешмоб на підтримку твору. Автори флешмобу закликають купувати книгу, писати про неї, а особливо поширювати фрагменти про роль Медведчука у справі Стуса та намагання приховати правду про це. Перший наклад книги повністю розкупили фактично впродовж години після рішення суду.

  Селін Діон вперше прокоментувала чутки щодо її роману з танцюристом

Залишити відповідь