В сучасному швидкозмінному світі важко собі уявити товари чи послуги, які б не пройшли відповідну перевірку на якість перед своїм використанням.

Що б людина не робила: купувала ліки в аптеці або вирушала за вищою освітою в університет — їй необхідно знати, рівень відповідності послуг, що надаються і продукції, що купується стандартам якості, визначених урядом. Упевнитися в грамотності свого вибору дозволяє наявність у фірми відповідної документації: ліцензії та сертифікатів. Однак існує ще один важливий документ, іменований атестатом про акредитацію і є підтвердженням компетентності компанії. Це свого роду пропуск споживачам, які користуються послугами певної фірми. 9 червня жителі всієї планети святкують цікаву дату — Всесвітній день акредитації, інформує .

Дана подія було заснована з ініціативи двох структур: IAF і ILAC. Датою професійного святкування вважається 9 червня. Саме ж проголошення відбулося восени 2007 року на щорічному з'їзді в Сіднеї. Саме тоді члени цих двох організацій розписалися під спільною Резолюцією. Вперше святкування торжества відбулося в 2008 році. В даний час його відзначають жителі багатьох держав.

Святкова дата відноситься не тільки до громадян, які працюють в сфері акредитації. Фахівці, які розробляють і обслуговують лабораторне обладнання для подібної галузі, також мають відношення до торжества. Основна ідея свята полягає не тільки в вираженні вдячності, а й у залученні інтересу влади різних країн до проблем даної сфери.

Слово «акредитація» походить від латинського терміна «accredo», що означає «довіряти». У зв'язку з цим, акредитація характеризується як процедура виявлення невідповідності якості пропонованих послуг і товарів, що продаються, встановленому державою рівню. Дана процедура є дуже важливою, оскільки споживачі часто не володіють специфічними знаннями, достатніми для визначення рівня професіоналізму або некомпетентності працівників установи. Свідоцтво акредитації можуть отримати виключно надійні організації, яким слід довіряти, не побоюючись обману. В цілому існує дві категорії акредитації — державного і приватного типу.

  10 листопада – Параскева Лляниця: історія, традиції та прикмети свята

Особливий інтерес для жителів нашої країни викликають особливості акредитації вищих навчальних закладів, оскільки з даним типом організацій ми змушені стикатися в процесі життя набагато частіше в порівнянні з іншими членами списку. Зазвичай, будь-який поважаючий себе ВНЗ прагне отримати акредитацію державного зразка, адже лише вона може по-справжньому викликати довіру у розсудливих людей, потенційних студентів.

Сам процес проводиться, щоб підтвердити статус організації по базовим критеріям: виду і різновиду навчального закладу (академія, інститут, університет). До додаткових параметрів перевірки можна віднести ступінь відповідності змісту освітньої програми того чи іншого предмету, якість підготовчого процесу учнів федеральним державним нормам. ВНЗ, які отримали державну акредитацію, здатні порадувати студентів всілякими пільгами. Це, перш за все, відстрочка від військової служби для юнаків, безкоштовні місця для деяких абітурієнтів, і найголовніше, через що, молодь і вступає до ВНЗ — отримання по завершенню навчання державного диплому.