Актуальні новини

Міжнародний день без м’яса — 20 березня

Сьогодні вегетаріанці усього світу відзначають день без м’яса.

Це свято відзначають ті, хто вважає, що хоча б один день, проведений без м'яса – це день за мир в природі, день любові до тварин. У ньому беруть участь ті, хто думає про екологічну чистоту оточуючого нас світу. Святкуванням цього дня люди здорового способу життя хочуть донести до нас думку, що можна чудово прожити на фруктах і овочах, без ситних застіль і знищення живих істот, інформує .

Історія

Протягом всього існування людства піднімалися питання гуманного ставлення до представників фауни, нерозумного і надмірного вживання продуктів з м'яса.

Багато відомих в різні періоди часу людей були переконаними вегетаріанцями і включали в свій раціон мед, хліб, різноманітні овочі. У цей список можна включити Піфагора, Вольтера, Ейнштейна, Л. Н.Толстого та деяких інших. Тому не дивно, що рух за права сільськогосподарських тварин ще в 1985 році в США ініціювали проведення Дня відмови від поїдання м'яса. З тих пір воно і стало регулярно відзначатися. Естафета була підхоплена жителями інших європейських і східних країн. Тим більше, що ця ідея є для багатьох принципом життя і підтримується багатьма релігіями тисячоліттями.

Постійно ведуться суперечки про правильність, переваги і шкідливості цих переконань. Їм притаманні підйоми і спади популярності. Але завжди були і є ті, хто вносить свій внесок у збереження життя на нашій планеті, хто намагається допомогти голодуючим і вирішити гострі питання про брак чистої питної води, хто думає про здоров'я своїх націй і народностей.

Традиції

На території країн колишнього Радянського Союзу це свято з розмахом не відзначається. Але багато хто дотримується Великих постів, які можна вважати традицією і підтримкою даної теми. На теле – і радіоканалах проходять програми, конференції та дискусії, присвячені вегетаріанству.

  22 грудня — Ганна Зимова: історія, традиції та ритуали свята

У багатьох містах організовуються виставки продуктів і страв, виготовлених не з м'ясного асортименту. Окремі люди і цілі родини стають прихильниками вегетаріанського харчування. Вони об'єднуються в групи і суспільства, зустрічаються в клубах, пропагують дієту без насильства і свій особливий погляд на життя.

В деяких зарубіжних державах у цей день фермери не забивають тварин, птицю і рибу. Супермаркетами, магазинами і торговими крамничками не ведеться продаж м'ясних напівфабрикатів і делікатесів. А ресторани та кафе зазивають і дивують відвідувачів різноманітністю меню. В цей день пропонується тільки рослинна їжа.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь