До 2 серпня у заповіднику Тустань, що у Сколівському районі, триває подія «Тиждень живої історії». Організатори заходу відтворили атмосферу середньовіччя і пропонують відвідувачам взяти участь у майстер-класах, тематичних боях та походах.
Цього року у зв’язку із карантином не відбудеться щорічний популярний фестиваль «ТуСтань», тому його організатори вирішили спробувати інший формат. «Тиждень живої історії» стартував 25 липня і триватиме до 2 серпня.
Кожен день заходу присвячений окремій темі: від духовності до матеріальної культури та побуту середньовіччя. Працівники заповідника Тустань разом з реконструкторським клубом «Чорна Галич» підготували різні у майстер-класи з обробки скла, кістки і каменю. Окрім того, охочі отримають можливість перетворитися на дружинника, що бере участь у бойових манерах або військовому поході.
![Фото 1](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505738_2080809.jpg?202007311119)
![Фото 2](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505738_2080810.jpg?202007311119)
![Фото 3](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505738_2080811.jpg?202007311119)
![Фото 4](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505738_2080812.jpg?202007311119)
![Фото 5](https://zaxid.net/resources/photos/news/70_DIR/202007/1505738_2080813.jpg?202007311119)
«Тиждень живої історії» триватиме до 2 серпня
«Тиждень живої історії – це наче «бойове навчання», покликане тримати і організаторів, і учасників реконструкторського руху у формі. А з іншого боку – це чудова нагода познайомитися з культурою українського середньовіччя у спокійних обставинах, без зайвої метушні. Тут можна сконцентруватися на найцікавішому, поринути в медитативний стан різьблення, зарядитися справжнім рицарським драйвом, осягнути тонкощі тактики і стратегії на маневруванні та почерпнути неймовірну енергетику місця, де середньовіччя продовжує жити», – каже засновник Державного історико-культурного заповідника «Тустань» Василь Рожко.
Заповідник «Тустань» працює щодня з 10:00 до 18:00.