Актуальні новини

Міжнародний день дитячої книги – 2 квітня

Дитячі книги – енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі.

Дитячі книги – енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі.

День дитячої книги з'явився в 1967 році. Ініціатором його створення стала організація під назвою «Міжнародна рада з дитячої книги» (абревіатура – IBBY), а точніше, її засновник – німецька письменниця, журналіст і перекладач Йєлла Лепман. Свято приурочене до дня народження одного з найвизначніших письменників-казкарів – Ганса Х. Андерсена, який народився в 1805 році, інформує .

Цей день – чудова нагода привітати всіх, хто допомагає творам, адресованим дітям, з'являтися на світ, тим самим радуючи наших дітей і нас самих – адже всі ми, як кажуть, є родом із дитинства… Листівка з теплими словами, невеликий букет квітів, або навіть просто доброзичлива посмішка здатні прикрасити життя кожного. Поділіться сьогодні своїми світлими, щирими почуттями з авторами, редакторами, художниками, бібліотекарями. І обов'язково з тими, для кого вони творять – дітьми!

Ініціатор свята, Йєлла, практично все своє дивовижне життя присвятила дітям та дитячій літературі. Вона перекладала і редагувала безліч дитячої і юнацької літератури, сама написала кілька книжок для дітей, а також заснувала Міжнародну юнацьку бібліотеку, що представляє собою професійно складений збірник кращих дитячих книг письменників світу. Один з найбільш успішних проектів даної міжнародної бібліотеки – тематичні виставки книг письменників світу в різних країнах.

Йєлла Лепман також організувала премію імені Ганса Х. Андерсена для дитячих письменників. Ця премія вручається 2 квітня, на святі, кожні 2 роки. В даний час її лауреатами є понад 40 осіб – ілюстратори та письменники, в тому числі Астрід Ліндгрен, Джанні Родарі, Туве Янссон і Джеймс Крюс.

У «Міжнародної ради» існує безліч національних відділень, і щороку одне з них стає почесним організатором цього чудового свята. Працівники цього підрозділу придумують тему свята і запрошують відомого письменника з числа своїх співвітчизників для написання послання дітям планети. Також IBBY запрошують художника, який створює тематичний плакат для свята.

  Як спекти паску в електродуховці: важливі секрети, без яких нічого не вийде

Протягом всього року ці матеріали використовуються для поширення інтересу до читання, так як воно, на переконання організаторів, робить вирішальний вплив на інтелектуальний і духовний розвиток підростаючого покоління людей.

Дитяча література – явище відносно молоде. Приблизно до 17 ст. діти читали майже ту ж літературу, що і їх батьки. Казки, билини, фантастичні та містичні історії існували лише в усній традиції, і їх ніхто не адаптував для дитячого сприйняття. Деякі з цих творів усної творчості, трансформувалися в друкований текст, і зараз викликають величезний інтерес.

З появою і поширенням друкованого верстату в Європі починається й історія дитячої літератури як такої, і до 18 століття асортимент книг для дітей був вже достатньо великий для того, щоб дитина могла вибирати собі книги за смаком.

19 століття по праву називається золотим століттям літератури, адресованої дітям і юнацтву. До цього часу не викликав сумніву той факт, що дітям, крім підручників і книг на релігійну тему, потрібні й власні книги, крім того, неухильно підвищувалася грамотність населення, включаючи і бідні класи. Найважливішою подією стала поява книг Льюїса Керролла про Алісу – ці книги були засновані на вільному польоті фантазії і гумору.

Дитячі книги – енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі. Сьогоднішнє свято – додатковий привід почитати дитині на ніч, «підкинути» її хорошу книгу, а може, й самим перечитати улюблені з малих років книги. Або навіть заповнити прогалини минулого і, нарешті, прочитати те, що колись пропустили…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь