Актуальні новини

Міжнародний день лялькаря – святкують 21 березня

День улюбленців всіх дітей, умільців створити казкову атмосферу і подарувати ляльці характер.

21 березня у всьому світі відзначають свято, присвячене лялькарям – творцям дитячих казок і чарівництва. Багато хто пам'ятає з дитинства чудові лялькові театри, дивовижні вистави, загадкових героїв, які незрозумілим чином могли говорити і рухатися по-справжньому. Для самих винуватців свята ляльковий театр – це справжнє мистецтво, в якому зливаються воєдино майстерність, безпосередність, фантазія, загадка, оригінальність і філософська мудрість, інформує .

Ідея святкувати День лялькаря належить одному відомому іранському майстру театральної справи – Дживаду Золфагаріхо. Саме він в 2000 році на Конгресі спілок діячів лялькового театру запропонував відзначати власне професійне свято. Позитивне рішення було прийнято не відразу, а лише через 2 роки. У 2002 році Міжнародна Рада UNIMA визначила дату святкування. Таким чином, день 21 квітня став датою Міжнародного дня лялькарів.

Глава спілок звернулася до всіх діячів з пропозицією зробити цей день справжнім ритуалом, який припідносить ляльковий театр. Саме тому сьогодні своє професійне свято лялькарі відзначають дуже дружно, створюють незвичайні вистави, проводять цікаві та веселі зустрічі, концерти та урочистості.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Міжнародний день захисту дітей відзначають 1 червня

Залишити відповідь