Основна мета створення цього свята – привернути увагу громадськості всіх країн світу на проблеми, що виникають у сім'ї, яких існує велика кількість навіть сьогодні.

Відзначається щорічно міжнародний день сім'ї 15 травня, засноване у 1993 році 20 травня Генеральною Асамблеєю ООН. Основна мета створення цього свята — привернути увагу громадськості всіх країн світу на проблеми, що виникають у сім'ї, яких існує велика кількість навіть сьогодні. За словами Генерального секретаря ООН, якщо обмежувати права однієї сім'ї — єдність всієї родини людства перебуває під загрозою. Щорічно для цього свята вибирається своя тематика, інформує .

Сім'я — основний, найважливіший інститут суспільства, яка видозмінюється і розвивається разом з навколишнім світом. Це перша сходинка соціалізації людини, яка по своєму реагує і відповідає на вимоги часу і суспільні потреби, бере участь у їх формуванні. Родина — це основний елемент суспільства, завжди була і залишається сховищем людських цінностей, традицій, культури, історичної спадкоємності поколінь, основним чинником стабільності та розвитку суспільства. Будь-яка держава світу розвивається і міцніє завдяки родині, за рахунок неї росте і добробут народу. Судити про розвиток країни в усі часи можна було по положенню в суспільстві сім'ї, по відношенню до неї держави. Життя кожної людини починається в сім'ї, в ній проходить формування особистості та громадянина суспільства. Сім'я — джерело поваги та любові, прихильності та солідарності, того, на чому будується цивілізоване суспільство, суспільство без якого не може існувати людина. Забезпечити добробут сім'ї — завдання кожної держави, по ньому судять про прогрес і розвиток країни в цілому.

День сім'ї дає нам привід ще раз подумати про важливість сім'ї та проявити увагу до близьких людей. Без них життя кожного з нас було б безрадісне і порожнє. За рідкісним винятком, сім'я необхідна кожній людині. Важливо, щоб сім'я була міцна, адже основним її призначенням є народження і виховання дітей. У ній дитина відкриває для себе секрети спілкування, вчиться любити та піклуватися про близьких. Сім'я — основний інструмент, через який передається мудрість і знання від одного покоління іншому.

  Посольство України започаткувало цикл екскурсій для українських дітей до музеїв та визначних місць Франції