Актуальні новини

Міжнародний день циган — відзначають 8 квітня

Це свято відзначається ще з 1971 року, коли в Лондоні відбувся перший в історії Всесвітній циганський конгрес.

Це свято відзначається ще з 1971 року, коли в Лондоні відбувся перший в історії Всесвітній циганський конгрес.

Цигани, народ воістину унікальний. Під цією назвою мають на увазі більше 80-ти етнічних угруповань, які налічують приблизно 10 млн. чоловік. На їхню думку вони пов'язані спільним походженням і певними елементами культури. Це єдина відома народність, яка не має власної території і навіть в постіндустріальну інформаційну епоху переважно веде кочовий спосіб життя. Тим не менш, їх культурний внесок в світову скарбничку цивілізації досить великий, інформує .

Історія

Хоча історія циганських народностей налічує понад тисячоліття, весь цей час цигани не замислювалися про єдність. І лише в 1971-му році в квітні представники чисельних ромських громад з трьох десятків країн планети зібралися в столиці Великобританії на Перший Всесвітній конгрес своєї народності. На ньому вперше в історії був організований Світовий циганський союз, який прийняв національні гімн і прапор. Тобто, цигани визнані були єдиною нацією, хоча і не територіальною.

Але крім всіх перерахованих акцій, на конгресі відбулася ще одна важлива подія для світової культури – заснування Міжнародного дня ромів. Як дата його святкування був обраний день відкриття конгресу – 8 квітня. Сьогодні Міжнародний день циган відзначається у всіх країнах, де проживають громади цього народу. Він одночасно є святом національного прапора і гімну.

Традиції

Святкування міжнародного дня ромів несе всі властиві цьому народові риси:

  • розмах і пишність;
  • музичність;
  • багатоколірність.

І учасниками його щорічно стають не тільки самі цигани, але і всі шанувальники їх яскравої і самобутньої культури. Один список проведених в цей день заходів зайняв би не одну сторінку. Найбільшими масштабними з них є тематичні циганські фестивалі.

  Як оригінально зробити дівчині подарунок

Самі цигани в більшості країн проживання в своє свято проводять багатолюдні процесії із запаленими свічками. На різних майданчиках проходять концерти за участю циганських творчих колективів. І, звичайно, знаходиться час для багатого святкового застілля, яке накривають виключно стравами національної кухні.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь