Актуальні новини

8 квітня – День Гавриїла Благовіста: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні що не зроби – все вийде погано?

Чому сьогодні що не зроби - все вийде погано?

8 квітня у православному світі шанують архангела Гавриїла і преподобного Василя нового. У народному календарі дата отримала назву день Гавриїла, Василів день, Гавриїл-Благовіст, інформує .

Хто такий архангел Гавриїл?

У створеному Богом ангельському воїнстві архангели займають особливе місце. Їх всього двоє – Гавриїл і Михаїл. Вони – Божі вісники, несуть добрі вісті, передбачають хід подій. Найбільша звістка Гавриїла була передана ним Пресвятій Марії про зачаття і народження Спасителя. На іконах і фресках архангел Михаїл зображується з великими крилами за спиною.

Обряди й традиції цього дня

Ранок 8 квітня слід починати з молитовного звернення до архангела Гавриїла. Він надає допомогу в багатьох потребах:

• зцілює від захворювань;

• захищає мисливців від диких звірів у лісі;

• оберігає від наклепів і пристріту;

• оберігає худобу від всяких бід і напастей;

• береже людей, які купаються у великій воді (на річках, морях, озерах);

• оберігає вулики і допомагає отримати рясний урожай меду;

• навіть оберігає захований скарб, щоб його ніхто не знайшов і не взяв.

А якщо прокинутися сьогодні з першими променями сонця, то можна попросити архангела виконати найпотаємнішу мрію. Вірили, що 8 квітня Гавриїл з небес спускається, ходить по землі, до людських бажань прислухається і деякі прохання виконує.

Для цього наші предки проводили нескладний обряд. Обов'язкова умова – наявність натільного хрестика.

1. Як тільки сонечко почне вставати, треба вийти на відкритий простір, повернутися обличчям на схід і тричі перехреститися.

2. Потім прочитати замовні слова: «Архангел Гавриїл, думки ти мої дізнайся і мрію заповітну розпізнай. Прошу тебе, допоможи і здійснити задумане».

  Лоліта випустила новий футуристичний кліп — фанати в повному захваті

3. Після змови потрібно поцілувати натільний хрестик і йти додому, при цьому ні з ким по дорозі не зупинятися і не розмовляти.

8 квітня – День Гавриїла Благовіста: традиції, обряди та прикмети.

Нічого сьогодні не робіть – все буде не про запас

Заборони, які діяли напередодні у свято Благовіщення, переходять і на 8 квітня. Наші предки в цей день намагалися не працювати, особливо жінкам забороняється в'язати і шити. Не послухатися люди боялися, інакше Гавриїл може прогніватися і спалити житло або господарські будівлі, так як він вважається розпорядником вогню і блискавок.

Гавриїл не прощав неповаги до себе. Жінок, які 8 квітня прядку в руки брали, карав сухотою кистей. У рукодільниць починалися сильні болі в суглобах, пальці викручувало, а іноді і зовсім руки відсихали. Казали, що «на Гавриїла будь-яка робота не про запас».

Існує в народі така приказка: «Все, що в день Гавриїла народиться – потворне, погане і нешвидке». Тому сьогодні господині і не бралися за шиття з в'язанням, речі виходили некрасивими, бракованими, їх носити ніхто не хотів, і продати не виходило.

Так що якщо якась річ залишилася до цього дня недов'язаною або недошитою, слід було відкласти її до осені. Тепер починалися інші турботи – сільськогосподарські, жінкам було зовсім не до рукоділля.

Навіть люди 8 квітня часто народжувалися з якимись фізичними вадами. На Русі над такими підсміювалися і казали, що толку з них не вийде. Вагітні жінки найбільше боялися народити на Гавриїла, благали архангела, щоб дав їм ще деньок потерпіти.

А якщо вже так траплялося, що пологи почалися 8 квітня, майбутні матусі просили своїх родичів, щоб вони йшли в храм і молилися Гавриїлу про дарування гарного, здорового і розумного малюка.

  На Львівщині обрали переможців обласної премії у галузі культури

Народні прикмети 8 квітня

Якщо в день Гавриїла почала черемха зеленіти, значить, прийшла пора висаджувати картоплю.

Квітуча 8 квітня верба підказує про те, що вже можна на пасіку вулики виставляти.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь