Ця дата бере свою історію з США, а символом Дня є зображення синьої незабудки.

Що може бути жахливішим для будь-якого батька, чим зникнення її улюбленої дитини? Між тим, щороку в світі, і тільки за офіційними даними, зникає величезна кількість маленьких людей. В нашій країні — близько 55 тисяч, в Європі — понад 70 тисяч і понад 800 тисяч — у Сполучених Штатах, інформує .

Причини їх зникнення — різні, і аж ніяк не завжди вдається розшукати зниклих. Сьогодні дітей, які так і не повернулися в сім'ю, на планеті налічується кілька мільйонів. І з часом гострота цієї проблеми не думає знижуватися. І рано чи пізно мали бути прийняті заходи на міжнародному рівні, здатні привернути увагу світового суспільства до цього явища.

Історія

Коріння обговорюваної дати відходить в історію США. Саме там, у 1979 році 25 травня зник по дорозі зі школи учень Евіан Пейтс шести років. Незважаючи на величезну кількість людей, які брали участь у пошуках і залучення безлічі державних інстанцій, включаючи ФБР, хлопчик так і не був знайдений. Громадський резонанс після цього випадку виявився настільки сильний, що президентом Рейганом у 1983 році 25 травня було проголошено загальнонаціональним Днем зниклих дітей, а через рік створено спеціальне відомство з пошуку зниклих або ті, які піддаються експлуатації, дітей (NCMEC).

Цей захід знайшов підтримку і за межами Сполучених Штатів, зокрема в Європі. У 1997 році була створена аналогічного призначення міжнародна організація (ICMEC). Саме це відомство і стало ініціатором установи Міжнародного дня зниклих дітей, для якого була обрана дата, яка вже відзначалася в США.

Традиції

У зустрічі Дня зниклих дітей беруть участь мільйони громадян більшості країн планети. Список акцій, що проводяться 25 травня великий. Він включає:

  • лекції просвітницького характеру;
  • «круглі столи» за тематикою дати;
  • виставки по темі та інші подібного роду заходи.
  Проект «Споріднені» об'єднав вихованців дитячих будинків та львівських художників

Батькам неповнолітніх роздають брошури, присвячені темі дитячої безпеки, з самими дітьми проводяться роз'яснювальні бесіди.

У цей день обов'язково на радіо та ТБ каналах проходять серії передач, присвячені темі дитячої безпеки, а правоохоронні органи особливо пильно виконують свої службові обов'язки. Взяти участь в акціях цього дня може будь-який бажаючий.