Назва свята «Маків день» пов'язана зі збором маку в цей період.

Народне свято Мокій і Марк відзначається 16 липня 2019 року (дата за старим стилем — 3 липня). Православна церква в цей день вшановує пам'ять мучеників Мокія і Марка, інформує .

Назва свята «Маків день» пов'язана зі збором маку в цей період.

Історія

Брати по вірі Мокій і Марк жили в III столітті. Під час гонінь на християн у Римській імперії їх заарештували. В ув'язненні чоловіків неодноразово переконували відректися від Христа. Але вони не засумнівалися у своєму виборі і сміливо сповідали себе християнами.

Тоді ідолопоклонники їх засудили до смерті. Коли мучеників вели до місця страти, попереду них вибігла дитина. Вона намагалася зупинити Мокія і Марка. Але стражники відтягли її і привселюдно висікли ременями.

Перед приведенням у виконання смертного вироку правитель востаннє запропонував мученикам відректися від Христа і принести жертву ідолам. Але серця засуджених християн не витримали і вони з ім'ям Господа опустили голову під меч.

Традиції та обряди

У цей день люди заготовляють сіно.

Заведено збирати мак.

16 липня — вдалий день для звіроловів і мисливців. Увечері мисливці влаштовують застілля, хваляться здобиччю і розповідають цікаві історії.

Прикмети та повір'я

  • Якщо під час дощу грім гримить безперервно, то негода триватиме кілька днів.
  • Хороший урожай щавлю — до теплої зими.
  • Павук не сидить у гнізді, а тче павутину — найближчим часом не буде поганої погоди.
  • Велика кількість комарів — до ясних і теплих днів.
  • Якщо в повітрі кишить мошкарою, в найближчий тиждень погода не зіпсується.
  • Здорова собака постійно спить, майже не їсть, риє землю або катається по ній — до негоди.
  • День Мокія і Марка вважається нещасливим. 16 липня рекомендується бути вкрай обережним. Краще перенести будь-які починання на інший день, попри їх важливість.
  Глава Мінінформації пообіцяв не вводити реєстрацію інтернет-видань, - Лещенко