Актуальні новини

Музей Івана Гончара та Мир і Ко Продакшн анонсують проєкт “Жива традиція”

Хто усі ті люди зі старовинних фотографій, що зберігаються у музеях та у ваших паперових альбомах? Чи намагалися ви ще у дитинстві знайти на них своїх молодих бабусю чи дідуся? Замислювалися, чому вони зазвичай такі серйозні? Музей Івана Гончара пропонує пофантазувати разом із ними, а також дізнатися більше про традиційну культуру рідного краю.
Матеріальна та нематеріальна культурна спадщина Середньої Наддніпрянщини, Буковини, Слобожанщини, Волині, Поділля, Гуцульщини буде представлена у 9 сторіз у соціальних мережах НЦНК “Музей Івана Гончара”(Instagram, Facebook). Кожна обрана світлина буде реконструйована за допомогою акторів, які не тільки знімуться у точній реконструкції історичного вбрання, але також на специфічному діалекті регіону поділяться своїми думками. Це будуть написані сценаристом та фахівцем-філологом сучасні побутові діалоги.
У ювілейний рік (110-та річниця народження) роздивляємося фотографії з етнографічного альбому “Україна та українці” Івана Гончара. Століття тому він мандрував Україною та збирав спогади про безмежжя та красу народної традиції. Назбиралося аж 18 томів, аркуші яких зберігаються зараз у Музеї Івана Гончара. Кожен, знаючи назву місця, з якого походить, може спробувати знайти своїх рідних на цих фото, захопитися неймовірною красою українського традиційного костюма.
Команда Мир і Ко Продакшн завітала до музею та відібрала 9 фотографій. Вони уявили цих героїв у реаліях сучасного світу – оживили фото за допомогою акторів, вбраних у точні реконструкції костюмів. Вони говоритимуть із нами на діалектах своїх регіонів зі сторінки Інстаграм Музею Івана Гончара. У сторіз з’являться мешканці Середньої Наддніпрянщини, Буковини, Слобожанщини, Волині, Поділля, Гуцульщини, які мешкали там на початку ХХ століття.
Планується розкрити українську народну традицію комплексно – показати не тільки красу костюму, але і мови, і пісні – звернутися до матеріальної та нематеріальної культурної спадщини нашого народу.

  2 лютого – Євтимій Великий, Єфімов день: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь