Жоель Діккер “Правда про справу Гаррі Квеберта”
Цей детектив сподобався мені своєю багатогранністю. Якщо ви хочете отримати не просто суху детективну історію, а ще й якісну любовну лінію, повноту і глибину того, що відбувається, міркування про письменницьку діяльність, про дружбу, час, то цей роман вам сподобається, інформує Ukr.Media.
У центрі сюжету молодий письменник Маркус, у якого сталася криза в письменницькій діяльності. За допомогою він звертається до свого вчителя, наставника, а також відомого письменника Гаррі Квеберта. Але раптово його звинувачують у вбивстві шістнадцятирічної Ноли Келлерган, яка зникла 33 роки тому, а тепер її тіло знайшли на ділянці будинку Гаррі Квеберта. Що пов’язувало вбиту дівчину та Гаррі? Маркус розпочинає власне розслідування, а також починає писати книгу про це.
Жоель Діккер “Книга Балтіморів”
Роман «Книга Баліморів» не може залишити читача байдужим. Це книга про дорослішання, про мрії, про дружбу, про взаємини у ній. Головний герой, оповідач, заздалегідь попереджає, що хорошого закінчення історія не матиме. Автор тримає інтригу протягом усього роману, минуле переплітається зі сьогоденням, нитки, які пов’язані події, поступово розплутуються.
Головний герой, Маркус, будучи відомим письменником, розповідає про своє дитинство, дорослішання. Він росте в небагатій родині, в сім’ї Гольдманів-з-Монклера, але вихідні, свята та канікули проводить у гостях у свого дядька, у родині Гольдманів-з-Балтімора, у яких величезний гарний будинок, чудові взаємини.
Все було ідеально, Балтимори були щасливі, їхні стосунки бездоганні, їхні діти талановиті, мають багато можливостей. Чому все змінюється? Виною є не якась конкретна подія, подій багато, і всі вони ведуть до драми.
Емілі Бронте “Грозовий перевал”
“Грозовий перевал” — це історія двох сімей, а точніше двох поколінь двох сімей. А також це історія про кохання, але кохання не світле, як це прийнято в романах, а руйнівне, болісне і навіть мстиве. Головний герой, Хіткліфф, закоханий у Кетрін і розчарований у своїй любові, готовий мстити за те, що в нього забрали. Його почуття ненависті стає таким самим сильним, як і почуття любові.
Ця книга асоціюється з дощем, поривами вітру, вогкістю. Саме те, що потрібно для дощової погоди.
Джон Харвуд “Таємниця замку Роксфорд-Холл”
«Таємниця замку Роксфорд-Холл» — готичний роман, що оповідає про старовинний англійський особняк з поганим минулим і зовсім не обнадійливим сьогоденням.
Головна героїня отримує у спадок від дальньої родички старовинний особняк, але повірений у справах сім’ї Роксфордів, радить їй жодної хвилини не жити в цьому будинку та продати його не дивлячись. Чи справді в замку мешкає привид ченця? Куди зникали власники особняку? Яку сімейну таємницю приховують його стіни?
Мені сподобалася сама атмосфера цього роману — дуже нагнітальна, таємнича. Уява малює похмурі картини, а цікавість змушує читати сторінку за сторінкою, щоб дізнатися про розгадку таємниці.
Крістін Хармель “Дружина винороба”
Сюжет розгортається у двох тимчасових лініях. У 2019 році Лів переживає хворобливе розлучення, але на допомогу їй приходить ексцентрична французька бабуся та відвозить героїню до Франції, щоб почати все з чистого аркуша. Лів не знає, що у невгамовної родички свої приховані мотиви — вона хоче поділитися таємницями трагічного минулого, які носить важким тягарем все своє життя.
У 1940 році Інес одружена з власником знаменитого будинку шампанських вин, Мішелем, але чоловіка все частіше дратує її недосвідченість у робітничих справах і легковажність, героїню не сприймають серйозно, і вона почувається зайвою. А коли починається війна, то дівчина не розуміє серйозності того, що відбувається, дивиться на все ніби через рожеві окуляри і думає лише про свої почуття.
Селін, дружина головного винороба, повна протилежність Інес. До того ж вона має єврейське коріння, тому відчуває небезпеку повною мірою.
Мішель із головою занурюється у боротьбу, збираючи боєприпаси для Опору. Інес боїться, що їх викриють. І ніхто з них ще не знає, в чому саме справжня небезпека для їхньої сім’ї та яка фатальна помилка поставить під удар справу всього життя Мішеля.
Три молоді жінки… дві у Франції у похмурі дні німецької окупації, одна у сьогоднішній Америці. Їх поділяє час, але пов’язує давня таємниця, яку Лів судилося розгадати.
Дафна Дюмор’є “Моя кузина Рейчел”
У цьому готичному романі детективний сюжет переплітається з незвичайною любовною історією, а тлом служать ліричні пейзажі Корнуолла та мальовничі картини Італії, створені у сорокових роках ХІХ століття.
З кожним новим поворотом сюжету читач все більше заплутується у своїх припущеннях: хто ж перед ним — невинна людина, яка стала жертвою хибних звинувачень, чи підступна інтриганка, яка готова піти на вбивство? Але хоч би якою була його версія, фінал історії точно його вразить.
Філіп Ешлі, головний герой, був сиротою і виховувався в маєтку в Корнуоллі своїм двоюрідним братом Емброзом. Коли Філіппу було 24 роки, Емброз, який страждав на ревматизм, вирушив на лікування до Італії. Там він зустрів свою далеку родичку, кузину Рейчел, яка була вдовою графа Сангалетті і зазнавала фінансових труднощів.
Емброз одружився з Рейчел, але їхнє сімейне щастя було недовгим. Через рік Емброз помер, після чого Рейчел приїжджає до маєтку Ешлі. Філіп відчуває суперечливі почуття: він закохується в Рейчел, але його мучать підозри у тому, що Емброз помер за дивних обставин.
Дафна Дюмор’є “Ребека”
Дівчина-сирота прислуговує компаньйонкою у багатої безглуздої американки. Разом вони вирушають на блакитний берег, де знайомляться із британським аристократом на ім’я Максиміліан де Вінтер. Крім того, що він має велику вагу в суспільстві, чоловік є власником напрочуд гарного маєтку Мендерлі. Але життя його затьмарене смертю дружини, Ребеки, яка рік тому потонула в затоці неподалік садиби.
Максиміліан де Вінтер цікавиться головною героїною, і незабаром та закохується в нього. Чоловік робить їй пропозицію і після весільної подорожі вони повертаються до маєтку Мендерлі, де й розгортається основний сюжет.
Мешканці маєтку ставляться до дівчини вороже, крім того в Мендерлі все нагадує про загиблу Ребекку, яка у всьому перевершувала нашу героїню, чому та почувається ще більш невпевнено в новому будинку. Після кількох місяців болісних переживань їй доведеться дізнатися правду, що ретельно приховується, про минуле мешканців Мендерлі.
Керол Джонстон “Дзеркальна країна”
У головної героїні, Кет, є сестра-близнючка, яка зникла безвісти. Героїні доводиться повернутися до будинку, де вони виросли і по крихтах зібрати події минулого. Вона багато що забула: для неї це було способом впоратися з дитячими травмами. Приїхавши до будинку свого дитинства, Кет починає отримувати анонімні підказки електронною поштою, за допомогою яких шукає заховані в будинку сторінки з дитячого щоденника своєї сестри і поринає у похмуру атмосферу сімейних таємниць та дитячих спогадів.