Актуальні новини

Народні прикмети на 25 березня – день Феофана

У православній церкві 25 березня відзначається день преподобного Феофана Сповідника – візантійського літописця, ченця, богослова.

Народні прикмети на 25 березня - день Феофана. У православній церкві 25 березня відзначається день преподобного Феофана Сповідника - візантійського літописця, ченця, богослова.

25 березня пригощали птахів насінням, щоб швидше залучити весну, адже саме птахи зазивали її в міста і села. Також поїли коней джерельною водою або водою, в якій довгий час знаходився який-небудь срібний предмет (наприклад, кільце, ложка). Вважалося, що це допоможе уберегти їх від хвороби і псування.

У народі говорили: "Феофан, проломивши наст». Продовжували зустрічати весну в цей день і спостерігали за природними явищами, щоб зрозуміти, якою буде погода . З особливою шаною ставилися до коней, як вже було сказано вище. А все тому, що при оранці та сівбі кінь вважався незамінним помічником для селянина. Проводили 25 березня численні обряди, які захищають від хвороб і пристріту.

В цей же час тривала підготовка до початку сільськогосподарського року. Особлива увага приділялася прикметами.

Народні прикмети на 25 березня

 1. Якщо сніг на мурашнику тане з північної сторони, то літо буде довгим, теплим, і навпаки
 2. Туман на Феофана – прикмета того, що овес і льон добре вродить
 3. Лід на річках відразу тоне – рік буде неврожайним
 4. Туман вранці 25 березня – льон і коноплі вродять. До речі, для хорошого врожаю проводили один обряд. Господиня повинна була верхи на коняці об'їхати в цей день поле, на якому буде висаджена конопля
 5. Якщо в цей день птахів насінням льону погодувати, то льон вродить
 6. Якщо на Феофана кінь захворів, то він або довго не видужає, або помре. Однак, в будь-якому випадку, навесні він не зможе допомогти селянину в роботі
 7. Коні 25 березня фиркають голосно – дощ піде. Якщо ж вони по дорозі зафиркали, то варто підготуватися на дуже неприємну і несподівану зустріч.
 8. Якщо жінка через кінську упряжку переступить, коню потім працювати важко буде
 9. Кінь 25 березня голосно заіржав в хліві – скоро буде щастя
 10. Лід тоне, але ще не тане – рік буде неврожайним
 11. На деревах видно іній – прикмета до того, що червень буде дуже дощовим
 12. Якщо в цей день погода по-справжньому весняна, то влітку буде багато дощів
 13. Туман піднявся вгору – чекай дощу. А якщо він, навпаки, опускається вниз – буде ясна погода
 14. Якщо в Ластівчиному гнізді в цей день відшукати невеликий камінчик, то його можна використовувати як оберіг від будь-якого зла. Але не можна розоряти ласточкіно гніздо – накличеш на себе біду

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Учасниця Холостяка розвінчала головні міфи про проект

Залишити відповідь