Актуальні новини

У Софійському соборі Києва скасовують богослужіння

В соборі починаються реставраційні роботи.

Софійський собор найближчим часом буде недоступний для богослужінь, оскільки в ньому починаються реставраційні роботи. Про це повідомила прес-служба Міністерства культури в Facebook, інформує .

Відзначається, що реставраційні роботи, згідно технологічних вимог, будуть проводитися в теплу пору і розпочнуться з 18 березня.

"У зв'язку з цим ми змушені констатувати, що богослужіння 7 квітня 2019 в соборі Святої Софію в Києві не відбудеться", – йдеться в повідомленні.

"В 2019 році на I ярусі в центральній частині Софійського собору передбачено встановлення риштувань для інспектування мозаїк, фресок і олійного живопису для подальшої їх реставрації. Також планується проведення модернізації системи мікроклімату Собору і реконструкція інженерних систем електроосвітлення, пожежної та охоронної сигналізації, встановлення системи відеоспостереження", – йдеться в повідомленні.

"У план робіт на поточний рік внесено роботи по археологічному дослідженню раніше виявлених історичних фрагментів внутрішнього оздоблення собору з пристроєм зондажей. Роботи будуть проводитися в теплу пору року згідно відповідних технологічних рекомендацій", – повідомили в Мінкультури.

Встановлення системи контролю мікроклімату Софійського собору заплановано за рахунок грантових коштів ЮНЕСКО. Розроблено та планується до реалізації проект влаштування гідроізоляції цоколя та водовідведення.

"Сьогодні експлуатація пам'ятника здійснюється в складних інженерно-геологічних і екологічних умовах, в умовах вібраційно-шумового навантаження, неконтрольованої сучасної забудови та небезпечної експлуатації сильно зношених інженерних мереж в місті-мегаполісі", – підкреслили в Мінкультури.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  «Цей фільм мають дивитися роками. Як “Список Шиндлера”»

Залишити відповідь