Чи можна обійтися без лімузина, торта розміром з Києва і салютів?

Навіть якщо весілля спочатку планується як маленьке сімейне торжество, в процесі підготовки воно часто росте в масштабі і тягне за собою масу додаткових витрат. Щоб уникнути небажаних витрат, ви повинні добре все продумати, бути принциповими і погоджуватися тільки на те, що вам дійсно потрібно, інформує Ukr.Media.

Ось кілька способів не переплачувати за весілля.

Не думайте, що всі будуть їсти торт

Для деяких гостей весільний торт — обов’язкова важлива частина торжества, вони з радістю беруть участь в аукціонах за перші шматки і не підуть, не спробувавши їх. Але таких людей на кожному весіллі вже точно менше половини. Більшість або взагалі не їдять солодке, або вже занадто ситі й п’яні для десерту.

Замовте невеликий витончений весільний торт. Якщо дуже турбуєтеся, що комусь може не вистачити солодкого, купіть ще один торт, але дешевше.

Дотримуйтеся однієї локації

Багато пар вирішують провести церемонію одруження в одному місці, торжество — в іншому, а між ними заїхати ще на декілька локацій. Це призводить до додаткових витрат на транспорт, алкоголь і закуску, до того ж вимотує і молодят, і гостей.

Постарайтеся організувати все в одному місці або декількох, але в кроковій доступності один від одного. Поїхати в РАЦС можете удвох або з найближчими, а красиву церемонію одруження провести вже в кафе з усіма гостями. Крім того, якщо вам потрібен готель, щоб розмістити людей і замовити номер для молодят, шукайте готельні комплекси з ресторанами. Вам не доведеться довго добиратися з кафе до місця ночівлі, до того ж при такому замовленні готелі, зазвичай, роблять хорошу знижку.

  Меган Маркл уклала контракт з Disney на озвучування персонажів

Використовуйте сезонні квіти і продукти

У гонитві за красою оформлення і вишуканим меню не виключайте прості, але все ще естетичні та смачні варіанти. З’ясуйте, які саме квіти вигідніше купувати в цьому сезоні. Якщо у вас є особлива тяга до конкретних рослин, включіть їх в свій букет, а в оформленні залу використовуйте щось більш просте.

Обговорюючи меню в ресторані, відмовтеся від екзотичних фруктів і овочів, віддайте перевагу сезонним і місцевим — вони дешевші і якісніші.

Запрошуйте тільки тих, кого хочете бачити

Це найскладніша, але дуже суттєва частина скорочення витрат. Зробіть свято інтимним заходом, а не способом справити враження на всіх родичів, знайомих та просто жителів вашого міста.

Запрошуйте тільки тих, з ким підтримуєте стосунки і кого дійсно хочете бачити на своєму святі. Не покликати далеких родичів, яких бачили пару раз в житті або які живуть на іншому кінці країни, може здатися неввічливим, але це ваше весілля, і ви маєте повне право провести його з тими, хто вам дійсно дорогий.

Виберіть непопулярний день для святкування

Субота — традиційний день для весіль, і якщо у вас вийде його уникнути, то ви можете знайти більш вигідні умови в ресторанах, у ведучих та інших фахівців. Середина тижня була б ідеальна, тому що це найбільш непотрібний час, але зібрати гостей в такий день навряд чи вийде. Розгляньте для святкового дня п’ятницю або неділю.

Алкоголь купуйте самі

Це один з найпопулярніших пунктів економії — багато ресторанів погоджуються на те, щоб клієнти самі закуповували алкоголь. В оптових точках ви можете знайти спиртне в рази дешевше ресторанного. А ось економити на якості алкоголю не варто, на наступний ранок гості вам за це спасибі не скажуть.

  Народні прикмети на 2 квітня: День Фотини Колодезниці

Уникайте готових рішень

Найважливіша порада, яка допоможе скоротити весільні витрати, — з’ясуйте, що важливо для вас з партнером, а що ні. Навколо буде багато людей, які захочуть нав’язати свої уявлення про торжество: батьки, ведуча, весільні організатори, співробітники ресторану і магазинів, в яких ви будете купувати атрибутику. Ви не повинні підганяти своє свято під чиїсь очікування. Сміливо відмовляйтеся від речей, які не відображають ваші цінності.