Актуальні новини

Нова версія “Молитви за гетьмана Мазепу” вийшла онлайн

На онлайн-платформі Takflix вийшов останній фільм Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія». Стрічка доступна на всіх територіях світу мовою оригіналу з англійськими субтитрами
«Молитва за гетьмана Мазепу» – історична драма Юрія Іллєнка 2002 року про Івана Мазепу та Петра І. Стрічка була знята на кіностудії ім. Олександра Довженка у 2001 році. Прем’єра фільму відбулася у 2002 році на 52-му Берлінському кінофестивалі.
«Молитва за гетьмана Мазепу» — це перший повнометражний великобюджений фільм за роки Незалежності України. На створення фільму виділили більше 12 мільйонів гривень. Головні ролі у стрічці виконали Богдан Ступка та Людмила Єфіменко. Молодого Мазепу в фільмі зіграв Пилип Іллєнко – син режисера Юрія Іллєнка та голова Держкіно України у 2014-2019 роках.
Як визначав сам Юрій Іллєнко, в основі сюжету — фантасмагоричні сни історії про кривавий бенкет трьох великих примар європейської культури – Петра I, Карла ХІІ та Гетьмана Мазепи на полі полтавської битви 1709 року.
Довгий час стрічка була недоступна для широкого перегляду. У 2010 році компанія «Іллєнко Фільм» випустила нову версію стрічки. У ній скоротили хронометраж, покращили звук та додали авторські коментарі режисера, у яких він розповів як про історичне тло, так і про сам фільм.
Юрій Іллєнко (1936-2010) – оператор фільму  «Тіні забутих предків» (реж. Сергій Параджанов), режисер фільмів  «Білий птах з чорною ознакою», «Криниця для спраглих», «Лебедине озеро. Зона», чільний представник українського поетичного кіно.

  Монатік і його дружина Ірина зробили парні тату

Залишити відповідь