Актуальні новини

Олександр Ройтбурд висловився проти передчасного відкриття музеїв

Співробітники українських музеїв виступають проти початку роботи до скасування запроваджених обмежувальних заходів із недопущення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 у країні.
 
Про це йдеться у зверненні до міністра охорони здоров’я України Максима Степанова на сторінці у Facebook директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.
 
“Запровадження карантину стало ударом для музеїв. Але їх відкриття до кінця карантину може стати ще більшим ударом. У кожному залі музею мають перебувати доглядачі. Усі вони люди похилого віку, що, як правило, живуть у віддалених районах міст. Нині вони на самоізоляції. 
 
Якщо запускати музеї, особливо у великих містах, то це спричинить витрати на транспорт для доглядачів, що перевищують не лише їхні зарплати, а й те, що музеї могли б заробити в умовах обмеженої відвідуваності та неможливості проведення лекцій, екскурсій, дитячих програм та інших масових заходів. Крім того, не хотілося б ставити під удар їхнє здоров’я”, – йдеться у зверненні.
 
Ройтбурд зазначив, що в Києві, Одесі, Львові, Дніпрі музеї до цього не готові. 
 
“Музейна спільнота просить вас переглянути рішення про відкриття музеїв. Думаю, розумніше було залишити його на розсуд музеїв. Можливо, деякі музеї могли б відкритися в обмеженому режимі. У будь-якому разі, це має вирішувати кожен конкретний музей самостійно. Загалом у країні сьогодні відкривати музеї не можна”, – йдеться у зверненні Ройтбурда.
 
Уранці у вівторок міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що МОЗ України винесе на найближче засідання Кабінету Міністрів питання щодо продовження карантину до 12 травня з пом’якшенням. 
 
А саме про відкриття для відвідувачів музеїв та бібліотек із чітким дотриманням карантинних обмежень щодо дистанцій, засобів індивідуального захисту і термоскринінгу.

  Даша Астаф'єва показала свій райський відпочинок в сонячній Домінікані

Залишити відповідь