Актуальні новини

Оприлюднено текст, який суд вимагає вилучити з книги про Василя Стуса

Видавництво Vivat оприлюднило фрагменти тексту з книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», які за рішенням суду мають бути вилучені з книги.

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький районний суд Києва заборонив поширювати надрукований тираж книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народного депутата і кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука.

Медведчук подав позов до суду про захист честі, гідності й ділової репутації та просить суд заборонити видання (виготовлення) і розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» та розповсюдження будь-якої інформації про книгу в ЗМІ та в інтернеті. Нагадаємо, що у 1980-х Медведчук був адвокатом поета та співпрацював зі слідством. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає. Поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Згідно рішення судді Дарницького райсуду Заставенко Марини, з книги «Справа Василя Стуса» мають бути видалені наступні фрази:

  • «…чи була можливість у Стуса обрати “менше зло. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
  • «…Медведчук на суді визнав, що всі “злочини”, нібито вчинені його підзахисним, “заслуговують на покарання”»
  • «… він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»
  • «…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса) – призначений державою адвокат Медведчук»
  • «…шістка комуністичної системи Медведчук…»
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

Усі ці фрагменти опублікувала у Facebook представниця видавництва Vivat Катерини Аврамчук.

Також вона наголосила, що фразу «…син поліцая…» в книзі суд дозволив залишити.

Рішення Дарницького суду. Клікніть на фото, щоб збільшити його

Також Катерина Аврамчук повідомила, що видавництво прийняло рішення йти в Апеляційний суд. Заява буде подана як тільки видавництво отримає повний текст рішення суду.

«Цей суд – прямий і очевидний доказ того, що справа, за яку боровся Стус, – незавершена. Ми були готові до такого рішення, адже було б наївно сподіватись, що в боротьбі з таким суперником, ми переможемо одразу. Натомість, ми не розраховували, що ми настільки недалеко пішли від тих часів, коли відбувався сам суд над Василем Стусом. У нас була надія на те, що часи змінились», – коментує Аврамчук судове рішення.

Нагадаємо, мер Львова Андій Садовий закликав львівські книгарні не вилучати з продажу книгу «Справа Василя Стуса». У більшості інтернет-магазинів наклад книги закінчився за лічені хвилини після того, як рішення Дарницького суду було оприлюднено.

  У Вінниці готуються до проведення масштабної агропромислової виставки

Залишити відповідь