В цей день в минулі часи відзначали іменини горобини. За народними повір'ями, вона могла захистити від нечистої сили.

Народне свято Петро і Павло Горобинники відзначається 23 вересня 2019 року (10 вересня — дата за старим стилем). В цей день горобина святкує свій день народження, а її ягоди, завдяки заморозкам, набувають солодкуватий смак. А віруючі православної церкви вшановують пам'ять Святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських, інформує .

В роки правління імператора Лева III Ісавра Візантійська імперія почала боротьбу з іконоборцями. На захист православної віри і «війну» з послідовниками язичництва встав Петро з Нікеї, який зазнав багато страждань. Про життя Павла історія не зберегла відомостей. Достеменно відомо тільки перша згадка його імені в пролозі греків XI століття «Петровом».

Традиції та обряди

В це свято розвішують горобину під дахом будинку, з метою, щоб вона прив'яла і придбала більш солодкуватий присмак, а також захисту від прояву нечистої сили. Збирають не всі ягоди, частину залишають на гілках дерев, щоб звірі і птахи могли поласувати ними.

Традиційно з цього дня починали варити горобиновий квас, який допомагає в боротьбі з застудою, володіє жарознижуючими і проносними властивостями. А одним з улюблених алкогольних напоїв є настоянка горобини на горілці. Перебрані очищені в пляшки і залиті ягоди прибирають в тепле місце на два місяці і не забувають струшувати один раз в тиждень. До зими, за умови дотримання технології, смачна настоянка буде готова.

Горобину використовують не тільки для приготування напоїв. Якщо у людини болять груди, вона мучиться безсонням або її бракує повітря, то необхідно взяти гілочку горобини та окреслити навколо себе коло — тоді всі злі сили зникнуть, і відразу настане полегшення.

  Може літати не тільки на драконах: Емілія Кларк екстремально відсвяткувала свій 34-й День народження

У цей день православні моляться Святим і просять про допомогу до зимівлі.

Прикмети

  • Багато ягід горобини — до мокрої дощової осені і довгої холодної суворої зими.
  • Якщо горобина не вродила, то осінь буде сухою.
  • Якщо людина не залишить на дереві горобини, то її чекають нещастя.